CHP'den teşkilatına seçim öğütleri

CHP seçimi kazanmak için yapılması gerekenler konusunda teşkilatına iletişim taktikleri konusunda öğütlerde bulundu.

CHP'den teşkilatına seçim öğütleri
 İletişim taktikleri arasında “Gelişi güzel müzik kullanmayın”, İdeal konuşma süresi 15-20 dakika”, “gereksiz yere sürekli korna çalmayın” tavsiyeleri yer aldı.

CHP, 2015 Genel Seçim Süreci Parti İletişim İlkeleri broşüründe seçim sürecinin ümit verme, heyecan ve güven oluşturma süreci olduğunun altı çizilerek şu öneriler de bulunuldu:

GELİŞİGÜZEL MÜZİK KULLANMAYIN

“CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanmış şarkıların dışında gelişi güzel müzik kullanılmamalıdır.

İDEAL KONUŞMA SÜRESİ 15-20 DAKİKA

İdeal konuşma süresi 15-20 dakikadır.
Seçim sürecinde, CHP Genel Merkezinin onaylamadığı hiçbir slogan kullanılmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının din, dil, ırk, mezhep ve kültür farklılıklarına yönelik asla yorum yapılmamalı, görüş bildirilmemeli, imada dahi bulunulmamalıdır.
Asla herhangi bir etnik, dini, coğrafi ya da mesleki gruba yönelik rencide edici söz kullanılmamalı, yorum yapılmamalı, imada dahi bulunulmamalıdır.

ASLA GERGİN TARTIŞMALARA GİRİLMEMELİ

Diğer siyasi partilerin milletvekili adayları, sözcüleri ya da yöneticileriyle, seçmenin, medyanın önünde ya da özel toplantılarda asla gergin tartışmalara girilmemeli.

GEREKSİZ YERE SÜREKLİ KORNA ÇALINMASIN

CHP logosu taşıyan araçların trafik kurallarına aykırı davranmasına, trafik düzenini ve toplum huzurunu bozacak şekilde kullanılmasına gereksiz yere sürekli korna çalınmasına izin verilmemelidir.”
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 12:23

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER