BEYLİKDÜZÜ:
BEYLİKDÜZÜ'NDEKİ ÇOCUKLAR BAŞKANINI SEÇTİ
Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Meclisi’nin yönetim kadrosu Belediye Meclis salonunda yapılan oylama ile belirlendi. Yaşları 9 ile 14 arasında değişen çocukların katılımıyla gerçekleşen oylamada; eşit oy alan 2 başkan ve 2 başkan yardımcısı belirlendi. Başkanlar; Suzan Rüya Balcık ve İlker Murat Kara, Başkan Yardımcıları; Alara Deniz Doğru ve Öykü Atay oylama sonrasında arkadaşlarına teşekkür ederek, Beylikdüzü’nde yaşayan tüm çocukların sesi olacaklarını belirtti. Gizli oy ve açık sayım ile yapılan oylamada seçilen çocuklar bir yıl boyunca Çocuk Meclisi’ni yönetecekler ve çalışmalara yön verecekler.

Beylikdüzü’ndeki Çocukların Sesi Oldular

Beylikdüzü’nde yaşayan çocukların sesi olmak amacıyla oluşturulan 75 üyesi ve 6 çalışma komisyonu bulunan Çocuk Meclisi; Beylikdüzü’nde yaşayan çocukların kent yönetimine aktif katılması, çocuk dostu bir kentin oluşturulması ve Beylikdüzü kent yönetiminde çocuk temsiliyetinin arttırılmasını amaçlıyor.

Beylikdüzü Nüfusunun Yüzde 29’unu Çocuklar Oluşturuyor

TÜİK 2017 yılı verilerine göre Beylikdüzü nüfusunun yüzde 29’unu çocukların oluşturduğunu belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba; “Bir kentte çocukların yaşamını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen kararların alınma süreçlerinde çocukların söz hakkı olması büyük bir öneme sahip. Bu fikirden hareketle Beylikdüzü Belediyesi’nin sunmuş olduğu hizmetlerin çocuk gözünden değerlendirilmesi ve kentte çocuklar için yapılacak hizmetlerin çocuk bakış açısı ile değerlendirilmesi oldukça kıymetli.” şeklinde konuştu.

Beylikdüzü’nde ikamet eden 9-14 yaşları arasındaki çocuklar; 2 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü- Çocuk Masası’na başvurarak Çocuk Meclisi’ne kayıt oluşturabilir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

CİHAT AŞKIN BGSO İLE MASTER CLASS DÜZENLEDİ
Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Klasik Müzik Günleri’nde 19 Temmuz Cuma günü sahne alacak olan BGSO,...

Haberi Oku