Bilim-Teknoloji:
Facebook messenger için yeni özellik geldi
Facebook’un mesajlaşma özelliği, Messenger adı altında ayrı bir uygulamaya dönüştürülmüştü. Öyle ki, sitenin masaüstü sürümünde bile mesajlar, messenger içinde açılıyordu. Firmanın, uygulamasına olan desteği artarak sürüyor. Tek başına çalışabilen Facebook messenger için yeni özellik geldi.

Facebook messenger’e gelen yeni özellik uygulamaya bir ana ekran kazandırıyor. Bu ana ekranda mesajlaşma, aktif kullanıcılar ve sohbet grupları olmak üzere 3 sekme yer alıyor. Ayrıca Snapchat’in Facebook versiyonu Messenger Day, bu sekmelerin altında yer alıyor. Ev, aramalar, kişiler ve oyunlar uygulamanın en altına konumlandırılmış. Buraya bir keşfet butonunun da geleceği söyleniyor.

Facebook’un yetkili isimlerinden David Marcus, messenger uygulamasının, kullanıcıların önem verdikleri tüm insanlar ve işletmelerle bağlantı merkezi olmak için düzenlendiğini belirtti.

Firmadan yapılan diğer açıklamada ise bu değişikliklerin kullanıcılar için messenger’i daha basit hale getirmek için tasarlandığı ve bu sayede kullanıcıların kişilerine daha hızlı ulaşması ve iletişim kurmasını hedeflendiği aktarıldı. Facebook messenger güncellemesinin iOS ve Android cihazlara bu hafta için yayılması planlanıyor.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

WhatsApp değişiyor! Artık böyle göreceksiniz
WhatsApp'ın beta sürümü, geçtiğimiz seneler içinde birçok yeni işlevin test alanı oldu.

Haberi Oku