Bilim-Teknoloji:
Skype'ta büyük yenilik
The Next Web - Microsoft, Skype uygulamasının mobil sürümünde artık 24 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşme imkânı sunuyor. Grup aramaları da dâhil olmak üzere tüm görüşmelerin görüntü kalitesi hem ön hem de arka kameralarda 1080p’ye yükseldi. Yeni özellik ABD ve Avrupa’da bugün etkinleşirken, Şubat ayı sonuna kadar da dünya çapında kullanıma girmiş olacak.

Grup konuşmaları

Kullanıcılar, görüşme esnasında kendi kameralarını sağ alt köşede görmeye devam edecek. Diğer katılımcılar arasında da o esnada konuşanların görüntüleri ekranda daha geniş yer kaplayacak. Ancak eğer istenirse bir kullanıcının görüntüsü de ekrana sabitlenebiliyor.

Skype ayrıca kullanıcılara rehberinde olmayan kişileri de görüşmeye davet etme imkanı tanıyor. Hatta Skype hesabı olmayanlar da e-posta veya kısa mesaj (SMS) yoluyla gelen bağlantılara tıklayarak görüşmelere katılabiliyor.

Skype, grup aramalarına bu denli önem veren tek uygulama değil. Google’ın Hangouts uygulaması da daha kısıtlı sayıda kullanıcıya benzer özellik sunuyor. Ancak Skype, 300 milyondan fazla kullanıcısıyla dünya çapında görüntülü konuşmanın öncü markası konumunu koruyor.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Google ve Facebook'a sıkı denetim
Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Google ve Facebook için yeni bir düzenleme organı getirilmesini...

Haberi Oku