BÜYÜKÇEKMECE:
13 şehidin anısına 13 çınar ağacı
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Onlar bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını verdiler. Bizde şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak için 13 tane çınar ağacı dikeceğiz” açıklamasını yaptı.

 

“Oksijen ve yaşam olacaklar”

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, elim kazada şehit olan 13 askerimizin isimlerini ölümsüzleştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak adına Sinanoba sahilindeki Şehitler Ormanı’na13 çınar ağacı dikileceğini açıkladı.

5 Haziran Çevre Günü’nde ilçe protokolü ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek törende, 13 çınar ağacının dikileceğini açıklayan Başkan Akgün; “Onlar bu vatanın bölünmez bütünlüğü için, bu aziz vatanı korumak için, ülkelerinin geleceği için şehit düştüler. Onların anısını yaşatmak için dikeceğimiz bu ağaçlar bizlere oksijen, yaşam verecektir. Ruhları şad, mekanları cennet olsun" dedi. 


İsimleri ölümsüzleştirilecek

 

31 Mayıs gecesi Şırnak’ın Şenoba’da düzen helikopterde Şırnak Tümen Komutanı Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Kıdemli Başçavuş Mehmet Erdoğan, Uzman Çavuş Zeki Koç, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekal’ın şehit olmuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün:...
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bütçenin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar...

Haberi Oku