Büyükçekmece:
Akgün: Günlük değil ömürlük yollar yapıyoruz!

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Günlük değil ömürlük hizmet verecek standartlarda yollar yapıyoruz” dedi.


Demirli beton zemin üstüne asfalt


Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tepecik Ulus Mahallesi'nin en yoğun olarak kullanılan Atatürk Caddesi’nde hummalı bir çalışma sürdürüyor. Caddenin zeminine ilk olarak demirli beton atılarak üzerine tretuvarlar döşeniyor. Demirli beton zeminin üzerine de asfalt serilme işlemleri yapılacak. Ayrıca caddenin aydınlatma işleri de yine Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapılıyor.


“İşlek bir çarşı haline getireceğiz”


İncelemeler sırasında cadde esnafıyla görüş alışverişinde bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yapmış oldukları çalışmaların Tepecik’in cazibesini artacağını belirterek; “Yol çalışması tamamlandığında, Tepecik bölgesinin büyük sorunu olan Atatürk Caddesi’ndeki trafik sorununu çözmüş olacağız. Çalışmalarımız doğrultusunda Ulus Mahallesi’ne ömürlük yollar yapıyoruz. Alt zeminine demirli beton üzerine asfaltlama yapıyoruz. Ayrıca kaldırımları da geniş tutarak vatandaşın en sık kullandığı caddeyi işlek bir çarşı haline getireceğiz. Yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde Tepecik bölgesi hem konumu hem de görüntüsüyle modern bir şehir havasına bürünecek" dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece Kordonboyu yaz mevsimine hazırlanıyor
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, teknik ekibiyle birlikte Türkiye’nin en uzun sahil şeritlerinden...

Haberi Oku