BÜYÜKÇEKMECE:
Akgün: Yaşlılarımız toplumsal hayatın hazineleridir

 Başkan Akgün mesajında şunlara yer verdi. Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.

 Yaşlılık dönemi saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü onlara karşı olan minnet borcumuzdur. Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen değerlerimizin başında gelmektedir. Yaşlılarımızın deneyim ve birikimlerini dikkate alıp, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalıyız. Toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız.

Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur. Ayrıca unutulmamalıdır ki; yaşlılarımız geçmiş ve gelecek arasındaki en sağlam köprülerdir. 
Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, nice sağlıklı, mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygı ile ellerinden öpüyorum.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

“İhanet görmek isteyen Bahçeşehir’e baksın”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ak Parti adayı Mevlüt Uysal’ın “Albatros Parkı’nı...

Haberi Oku