Büyükçekmece:
Başkan Akgün: Öğretmen, eli öpülecek insandır!

24 Kasım Öğretmen Günü ile ilgili öğretmenlere yönelik bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Dr. Hasan Akgün, kutsal ve özverili bir meslek icra eden tüm öğretmenleri tebrik etti. Dr. Akgün, “Yetiştirdikleri öğrencilerle geleceğin dünyasını şekillendiren başta bölgemiz öğretmenleri olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, günleri kutlu olsun” dedi. 

 

Dr. Hasan Akgün sözlerine şöyle devam etti: “Öğretmen gerçek anlamda saygı duyulması gereken insandır. Çünkü öğretmenin görevi, insan yetiştirmektir. Öğretmen sadece çocuğumuzu yetiştirmez, çocuğumuzu kollayıp korumaz. Cumhuriyetimizi, hürriyetimizi ve demokrasimizi koruyup geliştirecek insanı da Atatürkçü öğretmenler yetiştirir. Yani geleceğimizi ve bugünümüzü aslında öğretmene emanet ederiz” dedi.

 

Başkan Dr. Hasan Akgün, “Atatürk’ün öğretmenleri ve Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerin anısı önünde saygı, minnet ve hürmetle eğiliyorum. Ruhları şad olsun. Çalışan veya emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömür diliyorum” diye konuştu.

 

EĞİTİME HİZMET ETMEK GÖREVİMİZ

Türk Milli Eğitimine kazandırdığı çok sayıda okul nedeniyle “Okulcu Hasan” olarak da anılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Öğretmenlerimize hizmet edebilmek, eğitim camiamıza hizmet etmek veya Türk milli eğitiminin emrinde olup bir şeyler yapabilmek benim anlayışıma göre çok önemli bir milli görevdir” diye konuştu. Öğretmenlerle birlikte olmaktan her zaman mutluluk duyduğunu belirten Dr. Akgün  “Bizi biz yapan çok kıymetli öğretmenlerimizle başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bu ülkeye hizmet eden değerli insan mühendislerimizle son derece mutlu olduğumuzu her zaman ifade etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmeceli öğrencilere yerel demokrasi...
Büyükçekmece Belediyesi, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında öğrencilere bir dizi eğitim vererek,...

Haberi Oku