Büyükçekmece:
Büyükçekmece Ailesi bu kez orucunu Kamiloba'da açtı

İftarda Büyükçekmece ailesi ile bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayının çok özel bir ay olduğuna vurgu yaparak; “Bu mübarek ayda herkes birbirine yardımcı olmalı, dayanışma içinde olmalıdır” diye konuştu.

“Birbirimize kenetlenelim”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kamiloba meydanındaki mahalle iftarında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi: "Ramazan ayı çok kutsal, çok önemli, İslam alemi için muhteşem bir aydır. Bu ayda herkes birbirine yardımcı olmalı. Çünkü Ramazan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının daha da perçinlendiği bir aydır. Durumu iyi olmayan insanlarımıza katkı sağlamalıyız. Ramazan ayında birbirimize daha sıkı kenetlemeli, birbirimizi daha çok sevmeliyiz. Ülkemizin kalkınması içinde, daha güçlü bir ülke olabilmemiz içinde birbirimize daha sıkı sarılmalıyız. Hepinizin sağlık ve huzur içinde Ramazan ayını geçirmenizi temenni ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin.”

Tiyatroya ilgi büyüktü

Başkan Akgün, konuşmasını yaptıktan sonra vatandaşlarla birlikte dua edip orucunu açtı. İftardan sonra geleneksel Ramazan Eğlenceleri kapsamında gerçekleşen tiyatro oyununa Kamiloba halkının ilgisi büyük oldu.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece’de Balkan’s Express Fırtınası
Büyükçekmece Belediyesi kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalara her gün bir yenisini ekliyor.

Haberi Oku