Büyükçekmece:
Büyükçekmece Ailesi Pınartepe iftarında buluştu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ; “Ramazan ayı paylaşma ayıdır, bereket ve hoşgörü demektir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl sizlerle bir araya gelerek orucumuzu açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Büyükçekmece Belediyesi’nin mahalle iftarlarına Pınartepe Mahallesi, Köykent Sitesi’nde devam edildi. İftarda katılan davetlilerle tek tek ilgilenen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, mahalle halkı ile sohbet ederek taleplerini de dinledi.

“Ramazan paylaşmak, bereket ve hoşgörü demektir”

İftar öncesinde bir konuşma yapan Başkan Akgün, Ramazan ayının tüm güzelliklerini Büyükçekmece Ailesi olarak hep birlikte yaşamanın mutluluk verici olduğunu belirterek; “Ramazan ayı paylaşma ayıdır, bereket demektir, hoşgörü demektir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da her akşam sizlerle bir araya gelerek orucumuzu acıyor, iftar sofrasını paylaşıyoruz. Ramazan ayının tüm güzelliklerini siz büyük Büyükçekmece ailemle yaşamaktan, her akşam farklı bir mahallemizde sizlerle iftar sofrasını paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Mübarek Ramazan ayı hepimize bolluk ve bereket getirsin” şeklinde konuştu.

“Bereketli bir Ramazan ayı diliyorum”

Başkan Akgün’den sonra konuşan CHP 3. Bölge milletvekili adayı Ali Ulvi Gökbulak, iftara katılan Pınartepe mahallesi sakinlerine hayırlı ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmeleri temennisinde bulundu. İftar sonrasında geleneksel Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi olan Hacivat – Karagöz gösterisine çocuklar kadar büyüklerinde ilgisi yoğun oldu.

 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece’de beşbin civarında taşıma...
Büyükçekmece’de sıvasız, boyasız, henüz kaba inşaat halindeki boş konutlara nüfus kaydı yaptığı...

Haberi Oku