BÜYÜKÇEKMECE:
Büyükçekmece Ailesi, Ramazan'ın bereketini birlikte paylaşıyor
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla gerçekleşen Emre ve Merve sokaklardaki iftar davetine binlerce Büyükçekmeceli katıldı. Başkanı Akgün, Büyükçekmece’de Ramazan ayının her yıl olduğu gibi bu yılda ruhuna uygun olarak yaşandığını söyledi.


 “Ramazan paylaşmak demektir”


Büyükçekmece Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarlarına vatandaşların ilgisi bu yılda çok yoğun oluyor. Atatürk  Mahallesi, Hilal 86 Caddesi’nde önceki akşam gerçekleşen mahalle iftarına binlerce vatandaş aileleri ile birlikte katıldı. İftar yemeği öncesinde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının pekiştiği bir ay olduğunu belirterek şunları söyledi: “Geleneksel olarak sürdürdüğümüz mahalle iftarlarımızda siz değerli Büyükçekmece ailemle aynı sofraları paylaşmak benim için en büyük mutluluktur. Büyükçekmece’de Ramazan ayı ruhuna ve maneviyatına uygun şekilde yaşanıyor.


Gösterişli ve lüks mekanlarda yapılan iftar yemekleri Ramazan’ın ruhuyla bağdaşmaz. Ramazan demek bir hurmayı, bir zeytin tanesini, bir dilim ekmeği paylaşmak demektir. Bizler Büyükçekmece ailesi olarak bu sofralarda Ramazan’ın ruhuna uygun olarak, ekmeğimizi, sevgimizi, mutluluğumuzu paylaşıyoruz. Katılımınız için hepinize teşekkür ederim.”


Annesi Ayşe Akgün ve vatandaşlarla birlikte orucunu açan Başkan Akgün, iftar davetine katılan 7’den 70 her yaştaki Büyükçekmeceli ile yakından ilgilenerek, sohbet etti.                               

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2 yılda depreme hazır olacağız!
Kentsel dönüşüm kapsamında 2 ayrı binanın yıkım çalışmasını takip eden Büyükçekmece Belediye...

Haberi Oku