Büyükçekmece:
Büyükçekmece Belediyesi kültür ve tarih gezilerini sürüyor

Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce Eyüp'te bulunan Rahmi M. Koç Müzesi'ne götürüldü. Çocuk Meclisi üyeleri bir yandan müzeyi gezerken buradaki çeşitli atölyelere de katıldı.

 Müzenin tüm bölümleri gezildi

 İlk önce Haliç kıyısına döşenen dar hat demiryolu üzerinde işleyen nostaljik bir tren ile Haliç'ten Sütlüce'ye kısa bir gezi yapan öğrenciler, daha sonra 1944 yılında üretilen, 2. Dünya Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatına katılan Uluçalireis Denizaltısı’nı rehber eşliğinde gezdi. Müzede yer alan Atatürk Bölümü, karayolu ulaşımı, demiryolu ulaşımı, denizcilik, havacılık, yaşayan geçmiş, makineler, bilimsel aletler, iletişim, modeller ve oyuncak koleksiyonları ayrı ayrı gezildi.

 Trafik ve astronomi eğitimi

 Ulaşımla ilgili koleksiyonlar gezildikten sonra mayıs ayının ilk haftasında kutlanan Trafik Haftası’yla ilgili paylaşımlarda bulunularak, trafik işaretleri ve kuralları ile bir de bilgilendirme yapıldı. Gezide son olarak, çocuklar astronomi atölyesine katılarak, atölyede yıldızların, galaksilerin, diğer tüm gök cisimlerinin ve içinde bulunduğumuz Güneş Sistemi'nin evrendeki oluşum süreci ile ilgili eğitim alıp çeşitli videolar izlediler.

Geziye, Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Psikolog Meral Kocaoğlu ve Psikolog Ezgi Taşdemir de Büyükçekmece Belediye Meclisi üyelerine nezaret etti.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece'de Kontrolden Çıkan Kamyon...
Büyükçekmece’de direksiyon hakimiyetini kaybeden kamyon sürücüsü önce yol kenarında bulunan direklere...

Haberi Oku