Büyükçekmece:
Büyükçekmece Belediyesi'nden engelli çocuklara resim eğitimi

Osman Hamdi Sanat Merkezi Eğitmeni Aysel Koçak, engelli çocuklara resim teknikleri hakkında bilgiler verirken, gelişim ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

“Becerilerini geliştiriyorlar”

Türkiye’nin örnek merkezlerinden biri olarak kabul edilen Büyükçekmece Belediyesi Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim alan engelli çocukların toplumsal ve sosyal yaşamda daha aktif olabilmeleri için her4 türlü imkan sağlanıyor. Büyükçekmece Belediyesi bu kapsamda 40 engelli öğrenciye resim kursu veriyor. Osman Hamdi Sanat Merkezi Eğitmeni Aysel Koçak’ın nezaretinde resim kurslarına başlayan öğrencilere resim teknikleri öğretilirken, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi de sağlanıyor.

Gelişim Üniversitesi’nden ziyaret

İstanbul Gelişim Üniversitesi Çocuk Gelişimi 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Öğrenci Konsey Başkanı Vekili Enes Kocakaya ve Çocuk Gelişimi Öğrencileri Okul Aile Birliği Başkanı İlknur Özer, Büyükçekmece Belediyesi Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek, merkezde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Merkezde eğitim gören çocuklara bir araya gelen Gelişim Üniversitesi öğrenci ve yetkilileri, engelli öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece’de ambalajsız ekmek satanlar...
Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde unlu mamul ve ekmek satışı yapan...

Haberi Oku