Büyükçekmece:
Büyükçekmece'de sanat müziği rüzgarları

Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konserden ilki Gürpınar Musiki Derneği Korosu’nca verildi. Konser İki bölümden oluştu. İlk bölümde Hicazkar makamından eserler seslendirildi. Koro üyelerinin solo performansları da davetlilerden tam not aldı. Konser, Rast makamından eserlerin seslendirildiği ikinci bölümün tamamlanmasıyla sona erdi.


Varımız yoğumuz Türk Sanat Müziği


Büyükçekmece Emekli Öğretmenler Derneği'nin hazırlamış olduğu "Varımız yoğumuz bir demet Türk Sanat Müziği” Konseri sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Emekli öğretmenlerden oluşan koro birbirinden güzel eserler seslendirerek, salonu dolduran dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattılar.


Türk Sanat Müziğini gelecek nesillere aktarmamız lazım


Konserlere Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yazır katıldı. Yazır,  "Büyükçekmece Belediyesi olarak Türk Sanat Müziği adına anlamlı konserler düzenliyoruz. İlçemizde çok sayıda Türk müziğine gönül vermiş derneklerimiz var. Tüm musiki derneklerimize bu konserleri bizlere yaşattıkları için teşekkür ediyoruz. Türk Sanat Müziği, bizim topraklarımızda yetişmiş ve bizim topraklarımızda hayat bulmuştur. Tamamen bize ait bir müzik türüdür. Onun için Türk Sanat Müziğini gelecek nesillere aktarmamız lazım" dedi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Akgün: Şehirciliğin Anayasası imar...
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediyelerin yaptığı en önemli işin kenti doğru planlamak...

Haberi Oku