BÜYÜKÇEKMECE:
Büyükçekmece, muhteşem bir hat ve çini sergisine ev sahipliği yaptı

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar’ın katılımıyla gerçekleşen açılış törenine Büyükçekmeceli sanatseverlerin ilgisi de yoğun oldu.

“Mutlu oluyor, gurur duyuyoruz”

Açılış töreninde konuşan Sancar, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün il dışında olduğu için açılışa katılamadığını belirterek, Başkan Akgün’ün selam ve sevgilerini iletti. Başkan Yardımcısı Sancar şunları söyledi: “Her sergi açılışında özellikle kursiyerlerin sergi açılışlarında ayrı bir heyecan duyuyoruz. Acaba bu sefer nasıl bir farkındalık yaratmışlar, bu sergide ne gibi değişikliklerle karşılaşacağız diye. Tabi ki açılan her sergide bizde çok mutlu oluyor ve gurur duyuyoruz. Çünkü bu etkinlikleri düzenlememize vesile olan belediye başkanımızın bize tanıdığı imkanlarla bunlarla gerçekleştiriyoruz. Öncelikle hem belediye başkanımıza, hem de sizlere bu sergi açılışında verdiğiniz özveri için çok teşekkür ediyorum.”

20 Nisan’a kadar gezilebilecek

Sancar, konuşmasının ardından Ersin ve Sevgi Tınaz çifti, Kültür İşleri Müdürü Nazan Karagözoğlu ile birlikte serginin açılış kurdelasını kesti. Ersin – Sevgi Tınaz ve Öğrencileri Hat ve Çini Boyama Sergisi, 20 Nisan Cuma günü akşamına kadar gezilebilecek.   

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kemal Aydın’dan Büyükçekmecelilere hayati...
Bahçeşehir kurucu Belediye Başkanı Kemal Aydın, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Büyükçekmecelilere...

Haberi Oku