Büyükçekmece:
'Büyükçekmece'nin bütçesi onurumuzdur'
2017 yılı bütçesinin, Büyükçekmece'ye azami hizmet getiren yatırımlarda kullanılacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Meclisimizin bize emanet etmiş olduğu bütçeyi Büyükçekmece'ye hizmet anlamında en iyi şekilde değerlendirileceğiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu bütçe, benim ve ekibimin namusumudur" diye konuştu.

 CHP ve AKP oy birliğiyle kabul etti

Ekim ayı ikinci oturumunu gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin bütçe görüşmelerinde AK Parti grubu adına konuşan Grup Başkan Vekili Recep Erol, bütçe çalışmalarının emek verilmiş güzel bir çalışma olduğunu ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış, 2017 yılı bütçesi hazırlanırken titiz bir çalışma yürütüldüğüne vurgu yaparak, bütçeye "evet" oyu verecek olan AK Parti grubuna teşekkür etti. Tanış, Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin sorumlu ve seviyeli yapısıyla örnek bir meclis olduğunu sözlerine ekledi.

Bütçe üzerinde yapılan konuşmaların ardından önce bütçe kalemleri tek tek okunarak oylandı son olarak bütçenin tamamı üzerinde oylama yapıldı. Yapılan oylamada Büyükçekmece Belediyesi'nin 2017 yılı bütçesi, CHP ve AK Parti gruplarının oybirliği ile 330 milyon TL olarak kabul edildi.

 Yatırıma 192 milyon TL ayrıldı

Bütçenin kabul edilmesinin ardından konuşan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 330 milyon TL olarak kabul edilen bütçenin 192 milyon TL'sinin yatımlara ayrılacağını açıklayarak şunları söyledi: "Büyükçekmece Belediyesi'nin bütçesine bakıldığında önceki yıla göre yüzde 6'lık bir artış var. Bütçe yoğun ve titizlikle yapılmış bir çalışma sonrası ortaya çıktı. Bu bütçe bizim namusumuzdur. Halkın, tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır. Meclisimizin bize emanet etmiş olduğu bütçe en iyi şekilde değerlendirilecektir. Meclisimizin ortaya koyduğu uyumlu çalışmadan ötürü her bir meclis üyesi arkadaşıma şahsım ve Büyükçekmece halkı adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Ömer Halisdemir'in adı caddeye verildi

Sinanoba Mahallesi'nde yeni açılan caddeye 15 Temmuz Demokrasi şehitlerinden Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adının verilmesi hususu da oy birliğiyle kabul edildi.
Bir diğer gündem maddesi olan Atatürk Mahallesi, Kordonboyu Caddesi, Çağdaş Sokak ile Jimnastik Kulübü arasındaki parka Gazeteci - Yazar Hıfzı Topuz Parkı adının verilmesi hususu ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Muhtarlara çiçek takdim edildi

Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan Başkan Akgün, 10-16 Ekim tarihleri arasında kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, 26 Ekim Türk Kadını'nın Muhtar ve İhtiyar Heyetine Seçme Seçilme Hakkı kazanması ve 19 Ekim Muhtarlar Günü konusunda bir konuşma yaptı. Sonrasında ise Başkan Akgün, CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış ve AK Parti Grup Başkan Vekili Recep Erol tarafından Büyükçekmece'nin mahalle muhtarlarına çiçek takdim edildi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece çiçek bahçesi gibi
Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Büyükçekmece’yi renklendirmeye devam...

Haberi Oku