Büyükçekmece:
Büyükçekmece yeni parklarıyla artık çok daha renkli
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün talimatları doğrultusunda ilçeye yeni parklar yapılırken mevcut parklar arasında ömrünü dolduranlarda da modernize ediliyor.

 

Çok sayıda park yenilendi

 

500 bin metre karenin üzerindeki yeşil alanlarıyla Türkiye'nin en fazla yeşil alana sahip ilçelerinin başında gelen Büyükçekmece, yeni yapılan parkları ve hız kesmeyen ağaçlandırma çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Yaz mevsimi öncesinde ilçeye pek çok yeni park kazandıran Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ömrünü doldurmuş parkları da yenileyerek ilçe halkının hizmetine sundu. Büyükçekmeceli çocukların sağlıklı ve güvenli bir ortamda oynayabilmeleri için çocuk parklarında yenileme ve düzenleme çalışması yapan belediye ekipleri, büyüklerin de mavi ve yeşilin tüm güzelliklerini barındıran bir ortamda hoşça vakit geçirebildikleri parkları hizmete açtı.

 

4 mevsim canlı ağaç türleri seçildi

 

Çocuk parklarını en yeni çocuk oyun gruplarıyla donatan Büyükçekmece Belediyesi, bir yandan da hız kesmeden ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yapılan parklara ve mevcut parklara, sahil bölgesine yüzlerce yeni ağaç diken belediye ekipleri, dört mevsim canlı ve renkli ağaç türlerini tercih ederek, ilçenin güzelliğine güzellik kazandırıyor.

 

"Çalışmalar kararlılık içinde devam edecek"

 

Çalışmaları yakından takip eden Büyükçekmece Belediye başkanı Dr. Hasan Akgün; Büyükçekmece'deki yeşil alan miktarının Avrupa standartlarının üzerinde olduğuna dikkat çekerek; "7'den 70'e tüm Büyükçekmece ailesinin sağlık, huzurlu ve keyifli bir ortamda zaman geçirebilmeleri için ömrünü dolduran parklarımızı yeniledik. Ayrıca yeni parklar ve çocuk parkları yaparak halkımızın bu yöndeki ihtiyacına cevap verdik. Çalışmalarımız bundan sonrada aynı kararlılık içinde devam edecektir" dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece, Tepecik Çayırlar Mevkii’nde...
Her seçim dönemini fırsat olarak gören ve yasaları hiçe sayan bazı uyanıklar 24 Haziran seçimleri öncesinde...

Haberi Oku