Büyükçekmece:
Büyükçekmece'de ikamet eden yabancı uyruklular Türk mutfağını öğreniyor
Türk mutfağını ve lezzetlerini öğrenmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için Halide Edip Adıvar Kültür Merkezi’nde düzenlenen mutfak derslerine ilgi de yoğun oldu.

Büyükçekmece Belediyesi Mutfak Akademisi eğitmenleri tarafından verilen ilk derste Ezo Gelin Çorbası yapımını öğrenen yabancı uyruklular Türk mutfağına hayran kaldıklarını söyleyerek projeyi gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkürlerini iletti.

“Ötekileştirilmemeleri için çeşitli projeler üretiyoruz”

Büyükçekmece’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların ilçeye adaptasyonları ve insan ilişkilerini güçlendirme konusunda da çalışmalar yapan Başkan Dr. Hasan Akgün, “İlçemizde çok sayıda yabancı uyruklu vatandaşımız ikamet etmektedir. Hepsi Büyükçekmece’de yaşadığı için mutlu ve huzurlu olduklarını söylüyor. Yabancı uyruklu vatandaşlarımızın ötekileştirilmemeleri ve topluma uyum sağlayabilmeleri için çeşitli projeler üretiyoruz. Din, dil, ırk gözetmeksizin tüm vatandaşlarla uyum içerisinde yaşamalıyız. Türk yemeklerini seven ve öğrenmek isteyen tüm yabancı vatandaşlarımızı Büyükçekmece Belediyesi’ne davet ediyoruz” ifadesini kullandı.

Göçmen Uyum Projesi’ne katılmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar 444 0 340 numaralı telefonu arayarak Kültür İşleri Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabilir.


...
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Akgün: Her şey insanımız için
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Mimaroba, Sinanoba ve Ekinoba’da ikamet eden vatandaşların...

Haberi Oku