BÜYÜKÇEKMECE:
Büyükçekmeceliler Hıdırellez'i büyük bir coşkuyla kutladı

Büyükçekmece Belediyesi, Mimarsinan Kalikıratya Romanları Kültür ve Dayanışma Derneği, Mimarsinan Selanik Langazlılar Roman Kültür Dayanışma Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen “Bir Dilek de Sen Tut” Hıdırellez Şenliği vatandaşların yoğun katılımı ve büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Hep bir ağıdan şarkılar söylendi

 

Mimarsinan Mahallesi’nde gerçekleştirilen Hıdırellez Şenliği’ne katılan vatandaşlar giyindikleri rengarenk kıyafetlerle ateşin üzerinden atlayarak iyi dileklerde bulundu.

Hep bir ağızdan şarkılar söyleyerek halaylar çeken Büyükçekmeceliler bahar mevsiminin güneşli ve güzel günlerini karşılamanın keyfini sürdü.

 

“Sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum”

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen Hıdırellez Şenliği’ne katılan Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “Baharın müjdecisi Hıdırellez’i hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşadık. Hep birlikte şarkılar söyleyip oyunlar oynamanın keyfini sürdük. Sevgi, kardeşlik ve yardımlaşmanın günü olan Hıdırellez’in gelişini kutladık. Bu keyifli organizasyona katılmaktan ötürü mutluluk duydum. Hıdırellez Günü’nün herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışması...
Büyükçekmeceliler 20’inci Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali için geri sayıma başladı....

Haberi Oku