Büyükçekmece:
Büyükçekmece'nin caddeleri yenileniyor

Son olarak, Dizdariye Mahallesi Cumhuriyet 5 Caddesi’nde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapan ekipler caddeyi baştan sona yenileyecek.

Caddenin çehresi değişecek

Modern ve estetik şehirleşmeye önem veren ve Büyükçekmece’ye Avrupa standartlarında pek çok cadde kazandıran Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatları doğrultusunda yenileme çalışmalarına başlayan ekipler, caddede oluşan tüm sorunlarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Çok sayıda esnafın dükkanının da bulunduğu cadde modern ve kullanışlı bir alana dönüştürülecek. Cumhuriyet 5 Caddesi yapılacak, yol, tretuvar ve aydınlatma gibi çalışmalar sayesinde baştan sona yenilecek.

Akgün: Avrupa standartlarında cadde

 

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Şehrimize değer katan, Büyükçekmecelilerin huzur, güven ve konfor içerisinde yaşayabileceği, Avrupa standartlarını taşıyan cadde, meydan ve sokaklar yapmak için ekiplerimiz gece gündüz demeden mesai yapıyor. Cumhuriyet 5 Caddesi’nde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak başladığımız yenileme çalışmaları tamamlandığında bölge halkı, esnafı ve trafiği açısından hiçbir problem kalmayacakşeklinde konuştu. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyük Atatürk Parkı’nda mini golf keyfi
Büyükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen Mimaroba Büyük Atatürk Parkı zengin yeşil dokusu...

Haberi Oku