Büyükçekmece:
Büyükçekmece'nin çehresi çağdaş projelerle yenileniyor

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen cadde ve sokak yenileme çalışmaları sayesinde Büyükçekmece’nin çehresi yenilenirken, trafik sorunları içinde çözüm üretiliyor.

Avrupa standartlarında 2 yeni cadde daha yapılıyor

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün son olarak, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına devam edilen Pınartepe Mahallesi Turgut Özal 1 Caddesi ile Pınartepe ve Atatürk Mahalleleri’ni kapsayan Atatürk Caddesi’nde yürütülen çalışmaları denetledi. Ekiplerini, gece gündüz süren mesaileri sırasında yalnız bırakmayan Başkan Akgün, yapılması gereken çalışmalarla ilgili talimatlarda bulundu ve vatandaşların istek ve önerilerini dinledi. Tamamlanmak üzere olan çalışmalar sayesinde her iki caddede de, yol, kaldırım, tretuvar, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çalışmalar tamamlandığında Büyükçekmece Avrupa standartlarında iki yeni caddesiyle daha hizmet vermeye başlayacak. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu her iki caddede vatandaşların ve araç sürücülerinin güvenliği için her ayrıntı düşünülüyor.

Modern ve yaşam standartları yüksek bir şehir

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Ekiplerimizin Atatürk ve Turgut Özal 1 caddelerindeki yol yapım, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını büyük bir özveriyle gerçekleştiriyor. Baştan sona yenilediğimiz caddelerimiz ömürlük olarak hizmet verecek. En kaliteli malzemelerin kullanıldığı çalışmalarda kaldırımları geniş tutarak vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı caddeleri daha kullanışlı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde Büyükçekmecemiz modern ve yaşam standartları yüksek bir şehir konumunda olmayı sürdürecek.’’

 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece’de beşbin civarında taşıma...
Büyükçekmece’de sıvasız, boyasız, henüz kaba inşaat halindeki boş konutlara nüfus kaydı yaptığı...

Haberi Oku