Büyükçekmece:
Büyükçekmece'nin modern parklarına bir yenisi ekleniyor
Tasarımlarıyla da fark yaratacak

 Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına devam ettiği park alanında, çocukların sağlığını ve gelişimini gözeterek yapılan çocuk oyun grupları, oturma ve dinlenme alanları, basketbol sahası, su gösterilerinin yer alacağı süs havuzları bulunuyor. Her yaş grubundan vatandaşın keyifli zaman geçirebileceği park tasarımıyla da fark yaratacak.

 Büyükçekmece'de park ve yeşil alan seferberliği

 Türkiye'nin en yeşil ilçelerinden biri olan Büyükçekmece'nin bu özelliğini bir kez daha vurgulaması adına, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri park alanlarını özel ağaç ve bitkilerle süsleyerek yeşil alanlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.  Ayrıca ilçeye her geçen gün yeni yeşil alanlar kazandırılırken bu bölgelere dikilen farklı türlerden ağaçlar ilçenin güzelliğine güzel katıyor.

 “En gözde yaşam alanlarından biri olacak”

 Vatandaşların yenilenen parka yoğun ilgi göstereceğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Şehrimize 2017 yılı için koyduğumuz 200 park hedefimize mevcut parklarımızı yenileyerek ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yeni parklar ekleyerek devam ediyoruz. Yenilenen ve yapımı devam eden park, bulunduğu konum sayesinde her zaman Büyükçekmecelilerin ilgi gösterdiği bir alandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından modern ve kullanışlı halini alacak olan park, şehrimizin en gözde yaşam alanlarından biri haline gelecek. Büyükçekmece’ye Türkiye’nin en modern parklarını kazandırmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece Kordonboyu yaz mevsimine hazırlanıyor
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, teknik ekibiyle birlikte Türkiye’nin en uzun sahil şeritlerinden...

Haberi Oku