Büyükçekmece:
Celaliye Mahallesi'nin çehresi değişiyor

 Yapımına devam edilen caminin çevresinde de pek çok yenileme çalışması gerçekleştiriliyor. 

Çalışmalar ihtiyaçlara göre şekilleniyor

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri caminin bulunduğu cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım yenileme ve bakım çalışmaları başlattı. Mesaisini sürdüren ekipler, çalışmalarını mahallenin ihtiyaçlarına göre şekillendirerek sürdürüyor. Yapılan çalışmaları yakından takip eden mahalleliyse durumdan memnun.

Cami ve çevre düzenleme çalışmaları

Vatandaşların, kapasitesi daha fazla olan bir cami yapılması isteğinden yola çıkan Akgün ve ekibi, toplam alanı 1150 metrekareden oluşan ve mahallelinin ibadet ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kapasitede bir ibadethane inşa ediyor. Yeni cami çevresinde çalışmalarını yoğunlaştıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise pek çok sokakta yenileme çalışmalarını tamamlamış durumda. Caminin hizmete girmesiyle birlikte çevresinde yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek adına her ayrıntı düşünülüyor.

“Çalışmalarımızı sürdürüyoruz"

Celaliye Mahallesi’nde yapılan çalışmaları değerlendiren Dr. Hasan Akgün; "Celaliye halkının talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan modern caminin yapımını başlattık. Bölgede başlattığımız çalışmalarla mahallenin çehresini değiştireceğiz. Celaliye Mahallesi’nde bakım ve yenileme çalışmalarımız sürüyor. Pek çok sokak ve caddelerde ekiplerimizin çalışmaları özveriyle sürdürülüyorşeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece Belediyesi hız kesmiyor
Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kuvvetli sağanak yağışların neden olabileceği...

Haberi Oku