Büyükçekmece:
Emniyet Çetin Güvenliğe 13 bin TL kusur cezası kesti.

Bu kadar kusurlu firmanın yaptığı güvenlik işinin kalitesi tartışılmaya başlandı.

03/07/2015 tarihinde Alkent 2000 Çamlıca Bulvarı ve Çetin Güvenlik, Müdürlüğümüz ekiplerince denetlenmiş, tespit edilen eksik hususlarla ilgili söz konusu Özel güvenlik Şirketine 2015/523-525-527-528-529-428-429-431 sayılı 8 adet (1.673) TL  idari yaptırım kararı düzenlenmiştir. 

1673 TL den 8 ayrı suçdan toplam kesilen ceza 13 bin 384 TL: 

Merkezi Tekirdağ da olan, Çetin Güvenlik amiri emekli assubay Abdulkadir Başyiğit. 11 ay önce Alkent 2000 Mahallesi'nde villası 2. ci defa evde olduğu sırada soyulan gazeteci Dursun Boran'ın Emniyet Genel Müdürlüğüne şikayeti ile Özel Güvenlik Daire Başkanlığınca soruşturma başlatıldı. 

GÜVENLİK AMİRİ 2 VİLLA SOYGUNUNDA  POLİSİ SUÇLAMIŞTI.

İstanbul’da villa soygununda, Çetin Özel Güvenlik Hizmetleri müdürü A. Kadir Başyiğit. Mahkemeye sunulan 2 sayfalık raporda polise şok suçlamalar ve imalarda bulundu.


Büyükçekmece İlçesi Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı’ında son bir senede 2 defa soyulan villa sahibi gazeteci Dursun Boran. 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 2015/267 E. Fazlaya dair hakları saklı kalmak kaydıyla 10 bin TL manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesine cevap veren Av. Ali Polat ” soygundan İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürlüğü birinci derece sorumludur. Anayasa ve kanunlara göre her ferdin can ve mal güvenliği devletin teminatı altındadır dedi. Dilekçe ekinde Çetin Özel Güvenlik Hizmetleri müdürü A. Kadir Başyiğit’in 2 sayfalık raporunu sundu.


Raporda aynen şöyle yazıyor: ” olay günü 22.35 de polis ekipleri, güvenlik elemanına Tuba Sokak da oturan Dursun Boran ın evinin nerede olduğunu sormuş? 22.39 da Tuba sokağa giren Polis otosu 22.42 de sokaktan ayrılmış. Sadece o sokağa girmiştir. Başka sokaklara girmemiştir. Günlük olarak Polis ekipleri bu bölgeye gelmemekteyken, o akşam NEDEN GELMİŞTİR? Bilinmemektedir.”


ÇETİN ÖZEL GÜVENLİK FİRMASININ RUHSAT İPTALİ İSTENDİ.


Bu raporu Facebook sayfasında paylaşan Dursun Boran’ın paylaşımına yorum yapanlar. Polisi zan altında bırakan özel güvenlik firması ile, güvenlik müdürünün çalışma/ faaliyet izninin iptalini istediler.

Raporu Emniyet Genel Müdürü K. Celalettin Lekesiz’e gönderen Boran. Kendi hizmet kusurunu örtmek için, Polisi zan altında bırakan müdür ve şirket hakkında makul şüpheli işlemi yapılıp. İzinlerinin iptalini talep etti.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Kadir Koç'um 3 yıl önce

mahallede özel güvenlik izni veren vali muammer güler , neden anayasaya aykırı bu izni verdi.
i̇hmal mi var, menfaat mi açıklansın bilelim

Misafir Avatar
Mustafa Boy 3 yıl önce

mahallede özel güvenlik mi olur. derhal iptal edilmeli özel güvenlik ve sertifikası

Büyükçekmece’de Muhtarlar Günü törenle...
19 Ekim Muhtarlar Günü Büyükçekmece’de düzenlenen törenle kutlandı.

Haberi Oku