BÜYÜKÇEKMECE:
İbrahim Erkal, sevgi ve özlemle anıldı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İbrahim Erkal’ın halkın sanatçısı olmayı başarabilmiş ender isimlerden biri olduğuna dikkat çekerek; “İbrahim, insan sevgisiyle, sanatıyla kıyak bir Erzurum delikanlısıydı” dedi.

 Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’ndeki anma törenine sanatçı dostlarının yanı sıra yüzlerce İbrahim Erkal seveni katıldı. 10 günlükken babasını kaybeden küçük kızı Elif Su ile eşinin şarkılarını dinleyen İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Akgün Erkal ve anne Hatice Erkal zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

Kardeşi “Canısı” ile yürekleri titretti

Büyükçekmece Belediyesi, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ı ölümünün 1’inci yılında unutmayarak anma programı düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İbrahim Erkal’ın annesi Hatice Erkal, kardeşi Abdullah Erkal ve eşi Filiz Akgün Erkal’ın yanı sıra çok sayıda sanatçı dostları ve hayranları katıldı. Gecede sanatçılar İbrahim Erkal’ın unutulmaz eserlerini seslendirirken, zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Gecede sahne alan İbrahim Erkal’ın kardeşi Abdullah Erkal ise ağabeyinin ‘Canısı’ şarkısını seslendirdi. Anma programına katılan ünlü sanatçının eşi Filiz Akgün Erkal, kucağında küçük kızı Elif Su ile birlikte eşinin gönüllere taht kurmuş şarkılarını dinlerken gözyaşlarını tutamadı.


“İbrahim özü sözü bir olan bir insandı”

İbrahim Erkal’ın Türkiye için çok önemli bir sanatçı olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ”Kendine has söylemiyle Türk halk müziğinde önemli bir sanatçımızdı. Daha sonra bizim ailemizin bir ferdi oldu ama maalesef 50 yaşında kaybettik. Allah rahmet eylesin. İbrahim özü sözü bir, parada gözü olmayan ve parada gözü olmadığı için diğer sanatçıların arasına girmeyen, o özlemi hiçbir zaman duyman, tamamıyla insan sevgisiyle, sanatıyla kıyak bir Erzurum delikanlısıydı” dedi.

 

“Sevgisi hiç azalmadı”

Gecede gözyaşlarına hakim olamayan İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Akgün Erkal, ”Karmaşık duygular içerisindeyim. Her şey ortada zaten, halen seviliyor. Hayranlarından halen binlerce aldığım mesajlar, onların duaları var. Önceden nasılsa halen kimsede sevgisi azalmadı, aksine daha da çoğalarak devam ediyor. Böyle gecelerde anılarak unutulmuyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

  “Benim oğlum herkese iyiydi”

İbrahim Erkal’ın annesi Hatice Erkal ise, “Allah herkese benim oğlum gibi oğul nasip etsin. Benim oğlum kardeşlerine iyiydi, bana iyiydi, herkese iyiydi. Ama beni yıktı gitti oğlum. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

Şarkıcı Suat Suna da İbrahim Erkal’ın müzik camiası adına büyük bir değer olduğunu söyledi.

  Sanatçı dostları eserlerini seslendirdi

Geceye katılan İbrahim Erkal’ın sanatçı dostları Ayhan Aşan, Bedirhan Gökçe, Murat Özarslan, Harun Atmaca, Yağız, İsmail Bingöl, Sibel Yıldırım, Burhan Topal, Nevzat Soydan, Gaye Aksu, Devran İskender, Çılgın Metin, Murat Yıldız, Burhan Topal ve Sevgi Soylu Ay sevilen sanatçının gönüllerde yer eden eserlerini, salonu dolduran yüzlerce hayranı ile birlikte seslendirdiler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kemal Aydın’dan Büyükçekmecelilere hayati...
Bahçeşehir kurucu Belediye Başkanı Kemal Aydın, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Büyükçekmecelilere...

Haberi Oku