Büyükçekmece:
Okul yolu artık çok daha güvenli

Başkan Akgün’ün talimatıyla, Batıköy Memurdan Armağan İlkokulu ve Ortaokulu’nun bulunduğu Ekinoba Mahallesi Armağan Sokak’ta Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışmaları tamamlandı.

Öğrencilerin güvenliği için

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin çevre güvenliği ve trafik güvenliği için başlatmış oldukları çalışmalar sayesinde okulun bulunduğu Armağan Sokak’ta; parke taşı yol çalışması, kaldırım imalatı çalışması, araç otoparkı çalışması ve duba montajı çalışmaları gerçekleştirdi. Çevresi öğrenciler için tamamen güvenli hale getirilen sokağın yenilenmesinden veliler de memnun.

“Park ve trafik sorunu giderildi”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, okul çevresinin güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların tamamlandığını belirterek; ’’Batıköy Memurdan Armağan İlk Okulu ve Ortaokulu’nun bulunduğu bölge hem araç trafiği, hem de yaya güzergahı olarak oldukça yoğun bir bölgede yer alıyor. Okul servis ve veli araçlarının park sıkıntıları ve öğrencilerin güvenli bir şekilde okula gidip gelebilmeleri için yapılması gereken yenileme çalışmalarını başlatmıştık. Yapılan çalışmalar sayesinde sokakta oluşan park ve trafik sorunu giderilmiş oldu’’ ifadesini kullandı.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyük Atatürk Parkı’nda mini golf keyfi
Büyükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen Mimaroba Büyük Atatürk Parkı zengin yeşil dokusu...

Haberi Oku