Oyun parklarına yenileri ekleniyor

İstanbul'un kişi başına düşen yeşil alan miktarı en fazla olan ilçesi Büyükçekmece'de çocukların güvenle oyun oynayabileceği aynı zamanda dalından meyve kopartıp yiyebileceği ağaçların yer aldığı oyun parklarının sayısı gün geçtikçe artmakta.

Oyun parklarına yenileri ekleniyor

Güzelce Mahallesi’ne yeni kazandırılan 1300 metrekarelik bir alana yapılan park içerisindeki çocuk oyun alanı, basketbol sahası, fitness alanı ve meyve bahçeleri hem çocuklar hem de aileleri tarafından yoğun ilgi görüyor. Çocuklar parkta güvenle oynarken, anne ve babalar da açık hava spor aletlerinden faydalanarak spor yapma imkanı buluyor.

Her şeyden önce mutluluk

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "İlçemize sürekli yeni çocuk oyun parkları kazandırıyoruz. Yalnızca çocuklarımızı değil, onları parka getiren ailelerini de düşünerek tasarlıyoruz parklarımızı. Çocuklar meyve ağaçlarını tanısın, dalından meyve kopartıp yesin diye parklarımıza meyve ağaçları dikerek, ‘Meyve Bahçeleri’ projemizi hayata geçirdik. Çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önce gelir. İlçemize yeni parklar hayata geçirmeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER