Büyükçekmece:
Ramazan'ın bereketi yağmurun bereketi ile birleşti

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan’ın bereketli bir ay olduğunu ve yağan yağmurla gelen bereketin farklı bir güzellik oluşturduğunu söyledi.

Büyükçekmece’de ramazan dolu dolu yaşanıyor

Büyükçekmece Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarları bu yılda ilçe halkının yoğun katılımıyla dolu dolu geçiyor. Hafta sonu Mimarsinan Mahallesi Liman’da gerçekleştirilen mahalle iftarına yağışlı havaya karşın bölge halkının ilgisi çok yoğun oldu.

“Hizmetin temeli sevgidir”

İftar öncesinde kısa bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan’ın bereketi ile yağmurun bereketinin iftar sofrasında birleştiğini belirterek; “İnşallah yüce Allah, gelecek yılda sağlık içinde, eksiksiz yine hep birlikte iftar açmayı bizlere nasip etsin. Bizim felsefemizde hizmetin temeli sevgidir. Ben bütün insanları, bütün canlıları hepinizi çok ama çok seviyorum. Çünkü insanın yüreğinde sevgi olduğu müddetçe her şeyi sağlam olur. İmanı da sağlam olur. Birbirinizi sevdiğiniz zaman aldığınız nefesten bile bir haz alırsınız. Hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Yetinmeyi, bulduğumuzla geçinmeyi ve samimiyeti eksik etmeyelim. Mübarek Ramazan ayı hepimize bolluk ve bereket getirsin” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece’de beşbin civarında taşıma...
Büyükçekmece’de sıvasız, boyasız, henüz kaba inşaat halindeki boş konutlara nüfus kaydı yaptığı...

Haberi Oku