BÜYÜKÇEKMECE:
Su toplama havzasında kaçak inşaat furyası!

Büyükçekmece Belediyesi ekipleri 24 saat süreyle kaçak yapılaşmayla mücadelesini sürdürürken Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek istedi.

İstanbul'un içme suyu havzası tehdit altında 

İstanbul'un en önemli su havzası olan Büyükçekmece Gölü ve çevresinde kaçak yapılaşma hız kazandı.
İmar Barışı'nı fırsat olarak gören bazı uyanıklar çok sayıda kaçak yapılaşma girişiminde bulundu.
Büyükçekmece Belediyesi ekipleri gece gündüz demeden 24 saat boyunca kaçak yapı yapmaya çalışanlarla mücadele ediyor. 

Kaçak yapı sahipleri, zaman zaman belediye ekiplerine müdahale ederek görevlerini yapmalarını engellemeye çalışıyor. 

53 kaçak yapı tespit edildi

Büyükçekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü ve zabıta ekipleri, son iki ayda yaptıkları denetimlerde su havzasında yer alan imarsız alanda 53 kaçak yapı tespit ederek mühürledi.

Tespit edilen ve mühürlenen kaçak yapıların önümüzdeki günlerde yıkım işlemleri gerçekleştirilecek. 

"Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan destek istiyoruz"


Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Büyükçekmece’de  kaçak yapılaşmaya göz yumulmayacağını ve mücadele edileceğini açıklayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, " İmar Barışı'nı fırsat olarak gören bazı vatandaşlar su havzasında kaçak yapılaşmayı sürdürüyor. Büyükçekmece Belediyesi olarak yasaların bize verdiği yetki çerçevesinde 24 saat esasına göre mücadelemizi veriyoruz. Ancak zaman zaman belediye ekiplerimiz tehdit altında kalıyor. Kaçak yapılaşmaya karşı sürdürdüğümüz mücadelede Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan da yardım ve destek bekliyoruz. İmar Barışı'nı fırsata çevirmek isteyenlere karşı gereken yasal yaptırımlar derhal uygulansın" ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Recep Şahin 6 ay önce

Merhaba ,

Çatalca Atatürk Mahallesi Binkılıç Köyü Dırgaz Caddesi 2539 Parsel numaralı TARLA üzerine 14.09.2018 tarihinden sonra kaçak ve izinsiz VİLLA yapılmıştır. Bu yapıyı Çatalca Belediyesi denetleyip 18.10.2018 tarih 39 cilt 17 sıra numarası ile yapı tatil tutanağı düzenlemiştir bizim şikayetimiz ile ve mail ile geri dönüş yapmışlardır. ( catalcabelozelkalem@gmail.com adresi üzerinden )

Çatalca Belediyesi tarafından 18.09.2018 tarihinde , bu tarihde hiçbir bina olmayan TARLA'ya bina beyanname örneği çıkarılmış. Ve Binanın 01.08.2017'de bittiği yazıyor bu beyannamede. TARLA üzerinde 18.09.2018'de hiçbir bina yoktu. Bu belge doğru değil. 18.09.2018 tarihindeki Uydu görüntülerinden bu bilgiyi teyit edebilirsiniz.

Çatalca Belediyesi tarafından , üzerinde o tarihde bina olmamasına rağmen bina beyannamesi çıkarılmış. Büyük olasılıkla 2017'de üzerinde bina vardı tarlanın daha sonra yıkıldı ve düzlendi ama belediyeden 18.09.2018'de hala bina varmış gibi belge düzenlemesi yapılmış.

Bakanlığa yapılan başvuruda şuanki yapı değil başka yapı fotoğrafı konulmuş. Bunlar usulsüz yapılan işlerdir.Devletimizi aldatmaktır.İmar Barışı Başvuru Numarası 2930315 'dir.

Çatalca Belediyesi tarafından 18.10.2018'de tutulan 39 cilt 17 sıra numaralı Yapı tatil tutanağına rağmen 20-21-22 .10 .2018 tarihlerinde yapıda inşaat devam etmiş ve binanın boyası bitirilip 2930315 no'lu İmar Barışı Başvurusu ile kaçak ve İmar Barışı esaslarına uymayan yapı için usulsüzce başvuru yapılmıştır , ödemesi yapılmıştır.Bu villa 14.09.2018'den sonra yapıldı.Rahatlıkla devletimizi kandırmak için yalan beyanda bulunuyorlar.

Çatalca Belediyesine bu konu hakkında mail gönderilmiş , şikayetler birçok defa yapılmıştır. 3 haftadır Belediye'ye şikayetlerimizi iletiyoruz.Ama görmezden geliniyor. Yapı tatil tutanağı tutulmasına rağmen usulsüzce İmar Barışı Başvurusu yapılıyor ,yapı kayıt belgesi için ödeme yapılıyor , yapıda inşaat devam ettiriliyor yapı tatil tutanağı tutulduktan sonra.2930315 no'lu İmar barışı başvurusunda farklı yapının fotoğrafları koyuluyor. Bu başvuru tamamen usulsüzdür , yalan beyandır.

Milletimizi haksızca aldatmaya çalışan bu kişilerin oyununu bozmak için desteklerinizi rica ederiz.

Büyükçekmece 57. Alay’a vefa için yürüdü
Büyükçekmece Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve gaziler Çanakkale Kara Savaşları’nın 104’üncü...

Haberi Oku