BÜYÜKÇEKMECE:
Tepecik mahalle iftarına yoğun ilgi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayında birlik ve beraberlik duygularının daha da yoğunlaştığını belirterek; “Çevrenizde yardıma ihtiyacı olanlar varsa mutlaka onlara yardım elini uzatın. Bu mübarek ayda yapılacak yardımlar çok daha anlamlıdır” diye konuştu.


Başkan Akgün tek tek ilgilendi


Büyükçekmece Belediyesi’nin geleneksel Ramazan ayı mahalle iftarlarına önceki gece Tepecik’te devam edildi. Büyükçekmece Belediyesi’nce yeniden yapılarak hizmete açılan Atatürk Caddesi’ndeki iftara katılım beklenenin çok üstünde oldu. İftara katılan Tepecik sakinleriyle tek tek ilgilenen ve taleplerini de dinleyen Başkan Akgün, her akşam bir iftar sofrasında Büyükçekmece ailesi ile bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


“En büyük mutluluk bir dilim ekmeği paylaşmaktır”


Akgün konuşmasında, Ramazan ayının İslam alemi için çok özel ve çok anlamlı bir ay olduğuna vurgu yaparak, “Ramazan birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır. Bu mübarek ayda birbirimize daha sıkı sarılmalı, kenetlenmeliyiz. Özellikle durumu iyi olanlar mutlaka ihtiyaç sahiplerine yardım ellerini uzatmalı. Ramazan’da aynı sofrayı, bir kase çorbayı, bir dilim ekmeği paylaşabilmek en büyük mutluluktur. İşte Ramazan’ın güzelliği de budur. Gönüllerin çok yumuşadığı, sevginin daha doruk yaptığı bir aydır. Biz de bunun nimetlerini hep birlikte yaşamaya çalışıyoruz. İftar sofralarımızı onurlandıran, sevgimizi büyüten büyük Büyükçekmece aileme çok teşekkür ediyorum. Hepinizin Ramazan ayı mübarek olsun.”


Ay ailesine misafir oldu


Başkan Akgün’ün konuşmasının ardından topluca iftar yemeği yendi. İftar yemeğinden sonra geleneksel Ramazan eğlencesi olan tiyatro gösterisi gerçekleşti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, daha sonra Yaşar ve Müveyda Ay ailesine misafir oldu.

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün:...
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bütçenin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar...

Haberi Oku