Tedbir alın ama panik yapmayın

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, "Vatandaşlarımızdan beklentimiz Sağlık Bakanlığımızın önerdiği kişisel tedbirleri uygulamaları ve bu konuda yetkili ağızlardan yapılmayan ve paniğe neden olacak konulara itibar etmemeleridir" dedi

Tedbir alın ama panik yapmayın

Çatalca Belediyesi'nin korona virüsüne karşı başlattığı dezenfektasyon çalışmaları devam ediyor. Dezenfekte çalışmaları kapsamında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otobüs durakları, toplu ulaşım araçları, konteynerlar, camiler, kamu kurumları, okullar, çocuk oyun alanları, park ve yeşil alanlar ilaçlanıyor.

Kendi tedbirimizi alıyoruz

Yapılan çalışmaları değerlendiren ve vatandaşlara uyarılarda bulunan Belediye Başkanı Mesut Üner, "Hükümetimiz virüsü ilk gündeme geldiği günden itibaren yakından takip edip, bu konuda tedbirler alıyor. Bizler de Çatalca Belediyesi olarak Sağlık Bakanlığımızın uygulamış olduğu tedbirler çerçevesinde kendi tedbirlerimizi alıyoruz. İlçemizde rutin olarak uyguladığımız temizlik çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Bunun yanı sıra kurduğumuz özel ekiplerimiz gün içinde ve gece boyunca vatandaşlarımızın toplu bulundukları, camilerimiz, okullarımız, otobüs duraklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve parklarımızda dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımızdan beklentimiz Sağlık Bakanlığımızın önerdiği kişisel tedbirleri uygulamaları ve bu konuda yetkili ağızlardan yapılmayan ve paniğe neden olacak konulara itibar etmemeleridir" dedi.

Her yer dezenfekte edildi

Çatalca Belediyesi’ne bağlı ekipler son olarak ilçede; İGDAŞ, Çatalca Ziya Altınoğlu Stadyumu, Kaymakamlık, Sosyal Hizmetler, Nüfus Müdürlüğü, Adliye, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Karakol, Müftülük, Mezarlıklar Müdürlüğü, 112 Komuta Merkezi, Jandarma, İSKİ, otobüs durakları, Ziraat Odası Başkanlığı, Muhtarlar Derneği, Vergi Dairesi ve Mal Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, Kayra Rehabilitasyon Merkezi, Çatalca 2. Noterliği, Esnaf ve Sanatllar Odası, Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi, SGK, TCDD İstasyonu ve İlçe Başkanlıklarını dezenfekte etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 09:41

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER