Eğitim:
Anneler okuma yazma öğrendi

Okuma-Yazma Kursu ilk mezunlarını verdi. Yaklaşık 4 ay boyunca Kavaklı Kültür ve Kurs Merkezi’nde Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Gönüllü Öğretmeni Maksude Emirler tarafından yapılan dersler sonunda anneler, Okur Yazarlık Belgesi’ni aldılar. Büyük bir azimle derslerine dört elle sarılan kursiyerler, başarılarını tahtaya yazdıkları eğitime vurgu yapan ve mutluluk sözleri içeren mesajlarıyla verdiler. Bu sefer çocuklar annelerinin başarılarını takdir etmek için onların yanındaydı.

 

Kursiyerlerle Sohbet Ettiler

Kursiyerleri ziyaret eden ve belgelerini de takdim eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Eski Milletvekili Süleyman Çelebi kursiyerlerle sohbet ettiler. İzlenen yol ve gidişatla ilgili kurs öğretmeninden de bilgi alan İmamoğlu, kursların devam etmesi yönündeki talepleri dinledi, konunun takipçisi olacaklarını ve kademe kademe ilerletilebileceğini söyledi.

 

“Artık Kimseye Soru Sormuyoruz”

“Okumayı bilmediğimiz için sokakta, markette birine soru yönelttiğimizde bize görmüyor musun diye çıkışıyorlardı ama şimdi kimseye birşey sormuyoruz, kendimiz okuyabiliyoruz. Kursta sadece okuma-yazma değil, telefon numaralarımızı, sayıları, hesap yapmayı da öğrendik” diyen kursiyerler öğretmenlerine ve Başkan İmamoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

 

Ellerini Öptü, Belgelerini Verdi

Hanımların azmini takdir ettiğini söyleyen Başkan Ekrem İmamoğlu da, “Sokakta daha güçlü kadınlar olmalı. Hayatı daha bilinçli yaşamak için okuma-yazma bilmek şart. Sizleri görünce çok mutlu oldum, onur, gurur ve heyecan duydum” diyerek kursiyer annelerin elini öptü, Okur Yazarlık Belgelerini takdim etti.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İSMEK yeni eğitim yılına hazır
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSMEK ile ilgili yeni vizyonunu ortaya koydu. Hedef, bir milyon kursiyere...

Haberi Oku