Eğitim:
MEKTEBİM OKULLARI ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİNDE BULUŞTU
Mektebim Okulları,24 Kasım Pazar akşamı Öğretmenler Günü’nde, 300 öğretmeni ve yöneticileri ile bir araya geldi. Her yıl geleneksel olarak kutlanan Öğretmenler Günü yemeğinde eğlence ve coşkunun yanı sıra duygusal anlar da yaşandı.

Mektebim Okulları’nın ismini aldığı Millet Mekteplerini kuran Mustafa Kemal Atatürk 24 Kasım (1928) tarihinde başöğretmen seçildi. Bu nedenle, her yıl öğretmenler günü olarak kutlanan 24 Kasım tarihi Mektebim Okulları için diğer okullardan farklı bir anlam ve önem taşıyor. 

Mektebim Okulları’nın 15 kampüsündeki 300 öğretmenin katıldığı gece, kurumun Eğitim Koordinatörü Şule Yurcu’nun öğretmenlere hitabı ile başladı. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı ve sağlıklı toplum inşaasındaki rolünden bahseden Yurcu, Mektebim Okulları öğretmenleri ile duyduğu gurur ve kutlama mesajı ile son buldu. Kurucu Ümit Kalko ise konuşmasında, 24 Kasım’ın Mektebim Okulları için öneminin altını çizerek, Millet Mektepleri ve Başöğretmen Atatürk’ten aldığı vizyon ve sorumluluk ile Mektebim Okulları’nın önümüzdeki yılda da yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğini belirtti. “Geçen yıl 200 öğretmenimiz ile kutladığımız Öğretmenler Günü’nü, her yıl artan okul ve öğretmen sayımız neticesinde bu yıl 300 öğretmenimiz ile kutluyoruz.

Bu büyük gurur tablosuna katkıları için tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Öğretmenler Günü kutluyorum” diyerek konuşmasını noktalayan Kalko, daha sonra tüm masaları tek tek dolaşarak, öğretmenleri ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün de çağdaş eğitim ve eğitim yatırımlarına ilişkin tespitlerive öğretmenlere yönelik mesajlarını ilettiği konuşması konuklar tarafından dikkatle dinlendi.
Düzenlenen kutlama gecesine eşlik eden fasıl grubunun hareketli müziği eşliğinde doyasıya eğlenen öğretmenler ve tüm yöneticiler geceden memnun ayrıldı.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
İsimsiz 5 yıl önce

ve hayt deyince su,huyt deyince bilmem ne anında önüne geliveren durumdan haberdar,yardımcısını himaye etmeye çalışan şişkin egolu bir bayan müdür var ortalık yerde demek ki.

Misafir Avatar
İsimsiz 5 yıl önce

kurbanlarını çekinmeden işyerinden de seçebilen,amacına ulaşamayınca mobbing yöntemiyle kurbanın işinden ayrılmasını sağlayan,alkole destek veren md yardımcısı işin gerçeği

Misafir Avatar
Petek yeşilçimen 5 yıl önce

özellikle hanımların yüzü doğallıktan uzak kılan, çok ender kullanılan ancak gotik giyim tarzında panda makyajı gibi durmayan siyah göz farını tercih etmemeleri çok yerinde olmuş,bunu da beğendim

Misafir Avatar
Petek yeşilçimen 5 yıl önce

değerli hocalarımız sanki ermenegildo zegna nın hünerli ellerinden çıkmış bir şıklık içindeler bu da çok hoş olmuş.

Misafir Avatar
Burhan çevik 5 yıl önce

sessiz birine de benziyor ama insanların dış görünüşlerine aldanmamak lazım,bazılarının içinde yaşadıkları ikinci bir derileri de olabilir,içlerinde bir nuri alço barındırabilirler,düz adamın önde gidenleri,geçmiş olsun aileye

Misafir Avatar
Salim bey 5 yıl önce

müdür öylemi bilmem ama çocuklarımız için dövdürelim,doğal ortamlarına salalım demiş,erkek yardımcısı da bir öğretmeni rahatsız etmiş ailesi okuldan almış olan çocuklarımıza oluyor öyleyse ben çocuğumu alırım oradan

Misafir Avatar
Şakir şükür 5 yıl önce

müdürümsü bir şey var orada demek ki.zipleme tarzıında

Misafir Avatar
Safiye hanım 5 yıl önce

güzel sanatlarda şişikin egolu bir bayan müdürleri var,astım kestim,iticiyim havasında

Deprem sonrası İstanbul'da okullar tatil...
Kandilli Rasathanesi İstanbul'daki depremin şiddetini 6.0 olarak açıkladı. İstanbul'da okullar...

Haberi Oku