Melikgazi Belediyesinden Esenyurt Mahallesine Okul

Esenyurt Mahallesi Ersan Sokak’da yapımı devam eden okul inşaatının bu yıl içerisinde tamamlanacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, mahalle gezilerinde sadece belediye yatırım ve hizmetlerini incelemiyor aynı zamanda o semtin okul ihtiyacı, sınıflarda öğrenci sayısı, sağlık merkezi, işyerlerin mevcut durumu ve yeterlikleri gibi çok yönlü bir araştırma yaptıklarını bildirdi.

Melikgazi Belediyesinden Esenyurt Mahallesine Okul
Esenyurt Mahallesi Ersan Sokak'da yapımı devam eden okul inşaatının bu yıl içerisinde tamamlanacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, mahalle gezilerinde sadece belediye yatırım ve hizmetlerini incelemiyor aynı zamanda o semtin okul ihtiyacı, sınıflarda öğrenci sayısı, sağlık merkezi, işyerlerin mevcut durumu ve yeterlikleri gibi çok yönlü bir araştırma yaptıklarını bildirdi.

Esenyurt Semtinin sakin ve huzur dolu bir bölge olduğunu temelini Hava ikmal Bakım merkezindeki çalışanlar tarafından kurulduğunu hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu şehrin gelişen ve büyüyen fiziki yapısına eş olarak bireylerin eğitim, spor, sağlık ve kültürel ihtiyaçlarının da karşılanması gerektiğini modern belediyecilikte sosyal belediye kavramının yer aldığını belirtti.

Esenyurt Mahallesi Kocayusuf Caddesi, Ersan sokakta 32 derslikli okul inşaatın devam etiğini kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

" Melikgazi belediyesinin kırmızı çizgileri arasında eğitimin büyük bir önem vardır. Halk ve çevre sağlığı ile eğitim taviz verilmeyen yatırımlarımızdır. Bu neden ile Yine Melikgazi Belediyesi olarak okul inşa ediyoruz. 32 derslikli bu okul inşaatı bu yıl içinde tamamlanacaktır. Belediye olarak aynı zamanda çok modern, çok amaçlı ve salon için proje çalışması yaptık. Yine okul arsası içerisinde mahalle halkının ihtiyaçlarını karşılayacak ve 12 hizmet verebilecek olan spor, sosyal ve kültür salonu inşa edilecektir. Tiyatro gösterileri, spor karşılaşmaları bu çok amaçlı salonunda yapılacaktır. Şimdiden Esenyurt halkına hayırlı olsun "

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Okullara yapılan bu tür salonların sadece eğitim süresince değil 12 ay boyunca mahalle halkına çocuklara ve gençlere hitap eden hizmetlerin sunulacağını sözlerine ekledi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 10:17

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER