Ekonomi:
Bayramda Bodrum'a 4 Milyon Kişi Bekleniyor
Hafta sonu başlayacak tatil öncesinde sahillerde, renkli görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 21 dereceye yükseldiği turistik kentte, plajlar yerli ve yabancı turistlerle doldu. Plajda güneşlenenlerin yanı sıra kendisini kuma gömenler, su sporları yaparak serinlemeye çalışanlar göze çarptı.

BAYRAMDA MAHŞERİ KALABALIK

Ramazan Bayramı'na 4 gün kala tatilciler de  Bodrum'a akın etmeye başladı. Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların bayram ve yaz tatilini bir arada geçirmek için ilçeye giriş yapmaya başladı. Hafta sonu tatili ile birlikte 5 günlük bayram tatilini 9 güne çıkarmak isteyen vatandaşlar erkenden  Bodrum'a akın etmeye başladı. Tatilin gelmesini dört gözle bekleyen turizmciler ise şimdiden gelen tatilcilerle otelleri yarı yarıya doldurdu.  Ramazan Bayramı boyunca en büyük yoğunluğun başta  Bodrum olmak üzere,  Fethiye ve  Marmaris gibi tatil yörelerinde yaşanacağı düşünülüyor.  Muğla'nın sahil ilçelerini yaklaşık 3 ila 4 milyon arasında tatilcinin ziyaret edeceği tahmin ediliyor.

EK SEFERLER KONULDU

Bayram tatili boyunca yaklaşık 1 milyonun üzerinde yerli turisti ağırlamayı planlayan  Bodrum'a uçak firmaları ve otobüs firmaları ek seferler koymaya başladı. Milas-Bodrum Havaalanına, iç ve dış hatlardan gelecek uçaklara yaklaşık 100 ek sefer ilave edileceği belirtildi. Uçak biletlerinin günler önceden tükenmesi nedeniyle havayolu şirketleri tarafından ek seferlerin daha da artırılabileceği öğrenildi. Şehirlerarası otobüs firmaları da  Bodrum seferlerine ek otobüsler koyduklarını bildirdi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Vergi borcu olanlar dikkat!
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak yeni bir yapılandırma ya...

Haberi Oku