Ekonomi:
Bebek bakan nineye maaş müjdesi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bebekli ailelere müjdeyi verdi.  Bakan Müezzinoğlu, "Çocuk bakımında çalışan annelere destek amacıyla 2017'de anneanne ve babaannelere teşvik vereceğiz" dedi.  
 
6 AY GÖZLEM SÜRESİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çalışan anneleri yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Torununa bakan büyükannelere bebek bakım parası verileceğini müjdeleyen Müezzinoğlu, uygulamanın pilot iller olarak belirlenen İzmir ve Bursa’dan başlanacağını kaydetti. Müezzinoğlu, “6 aylık gözlem süresi olacak. Projeyi ikinci 6 ayda yaygınlaştıracağız. Yol haritası belirlenecek” dedi.
 
0-3 YAŞ ARASI İÇİN

Doğum yapan annelerin anneanne ve babaanne projeleriyle desteklenmesi için altyapının oluşturulduğunu kaydeden Müezzinoğlu şunları söyledi: “Ailelerin büyükannelerle ilişkilerini geliştirmek için adım attık. Büyükannenin evinde bakım olması durumunda daha sağlıklı ortamlar olabilir. Değerlendirme yapılıyor. 0-3 yaş arası bebekleri kapsayacak. Merakla beklenen uygulama bu yıl başlayacak.”
 
MEVCUTTA ANNEYE 1100 TL

Destek rakamları ay sonunda açıklanacak. Ancak bir süre önce yine Çalışma Bakanlığı yönetiminde Avrupa Birliği desteğiyle evde çocuk bakımı projesi hayata geçirilmişti. Buna göre; çalışan annelere 2 yıl süreyle 300 euro (yaklaşık 1100 TL) çocuk bakım desteği veriliyor. Bu uygulama şu an İzmir, Bursa ve Antalya, İstanbul ve Ankara’da devam ediyor. Annelere rahatlatan proje kapsamında 5 binin üzerinde kadın bu destekten faydalanıyor.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

İngilizler Açıkladı: Turistlerin Rotası...
İngiliz tur operatörleri Türkiye'ye duyulan güvenin geri geldiğini ve geçtiğimiz 2 yılda başka rotaları...

Haberi Oku