Ekonomi:
CHP Turizm Eylem Planı'nı Meclis'e taşıdı
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2016 Turizm Acil Eylem Planı’nı Meclis’e taşıdı.

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Tüm ülkelerden turist getiren A Grubu seyahat acentasına uçuş başı verilecek destek ne kadardır? Bu uygulama hangi iller için geçerli olacaktır? Bu uygulama tek sefere mahsus olarak mı gerçekleştirilecektir?

Türkiye'ye turist getiren A Grubu seyahat acentalarına kredi garanti fonu teminatı ile getirilmesi planlanan kredi meblağı ne kadardır? Bu meblağ hangi kriterlere göre belirlenecektir?
İhtiyaç olması durumunda kredi yapılandırılması nasıl gerçekleştirilecektir? Hangi ölçütler kullanılacaktır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan onaylı deniz turizmi tesisleri Ekonomi Bakanlığı tarafından nasıl destelenecektir? Hibe olarak para desteği mi sağlanacaktır?
Çevreye duyarlı tesislere su, atık su gibi bedeller için uygulanması planlanan en düşük tarife nedir? Bunun yanında ek destekler düşünülmekte midir?
Bakanlık tahsisli konaklama tesislerinden alınan kira bedelleri 2016 yılı ödemeleri ertelenmesi ve taksitlendirilmesi şeklinde düşünülen uygulama nasıl gerçekleştirilecektir? Vadeler nasıl belirlenecektir? Gecikme faizi işletilecek midir?

Acil Eylem Planı Destek Paketi ne zaman uygulamaya konulacaktır? Bu eylem planı ile ilgili olarak STK’lerden görüş alınacak mıdır?
Sektöre sağlanacak olan 255 milyon liralık hibe nasıl kullanılacaktır? Hibenin nasıl kullanıldığı takip edilecek midir? Hangi şartlarla bu destek sağlanacaktır?” 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Altını olanlar dikkat! İşte Çeyrek altın...
Altının gram fiyatı, haftaya yükselişle başlamasının ardından 220,2 lira seviyesinde dengelendi. Çeyrek...

Haberi Oku