Dolar güne 6.41'in üzerinde başladı

Dün koronavirüs endişeleri ve Merkez Bankası'nın beklenenden 2 gün erken gelen faiz indirimiyle dolar/TL 6.50'yi zorlamıştı. Dolar yeni güne 6.40'ın hemen üzerinde başladı. Sabahın erken saatlerinde 6.41'i aştı.

Dolar güne 6.41'in üzerinde başladı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüs salgını ve salgının ekonomik etkileri piyasaların ana gündem maddesi olmaya devam ediyor. Vaka sayısı her geçen gün artarken dün Merkez Bankası'ndan acil bir faiz indirimi geldi. Normalde yarın toplanması beklenen Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) dün toplandı ve 100 baz puanlık faiz indirimine gitti.

Faiz indirimi ve koronavirüs endişelerinin artmasıyla dün güne 6.42 seviyesinden başlayan dolar/TL 6.50'yi zorladı. Daha sonra akşam saatlerinde hükümetler ve merkez bankalarının dünya genelindeki proaktif tutumlarının etkisiyle 6.39'a geriledi.

EKONOMİK TEDBİRLER TAKİP EDİLECEK

 Dolar  yeni güne ise 6.4053'ten başladı. Sabahın erken saatlerinde 6.41'i aştı.

Bugün koronavirüs salgını ve buna karşı alınacak ekonomik tedbirler takip edilmeye devam edecek.


 
Türkiye özelinde bugün hükümet alınacak yeni bir tedbir paketi açıklayacak. Bu pakette yer alacak ekonomiyi desteklemeye yönelik alınan önlemler, salgının etkileri hakkında daha net bir resim ortaya koyacak.

Bu da kurun seyrinde kritik bir etkiye sahip olabilir.

 
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER