Ekonomi:
ESBİM'DE HERKESE GÖRE İŞ VE İŞÇİ VAR
İŞ ve İŞÇİ ARAYANLAR BULUŞUYOR

2014 yılında faaliyete giren ESBİM (Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi), Esenyurt ’ta ikamet eden işsiz vatandaşlara vasıflı ve vasıfsız iş imkânları sağlıyor. ESBİM, vatandaşlarla kurumsal firma yöneticilerini bir araya getiriyor. Haftanın her günü saha elemanları kurumsal firmalarla iletişim kurarak firmaların hangi nitelikte elemanlar aradığına yönelik araştırmalar yapıyorlar.

ESBİM'in verdiği bilgiye göre, son 1 ay içinde 773 işsiz vatandaş ESBİM’e başvuruda bulunmuş, bunlardan 104 kişi işe yerleştirilmiş. Ayrıca, 106 kişinin de işyerlerinden bilgileri bekleniyor.

KADIOĞLU: İŞSİZE İŞ, İŞVERENE ELEMAN BULUYORUZ

Dünyanın en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu dile getiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; “İşsizliğin önüne geçmek için yola çıktık. Çalışan ve üreten Esenyurt ’un temellerini sağlamlaştırmak için ESBİM’i, Esenyurtlu hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Proje kapsamında Avrupa standartlarındaki işçi hakları ve kalitesini göz önünde bulundurarak işveren ve işçiyi profesyonel bir çalışmayla buluşturuyoruz. Modern ve gelişen Esenyurt'ta yaşamanın bir ayrıcalığı olarak vatandaşlarımıza en uygun işi bulmak için değerli Esenyurtlu hemşerilerimizi ESBİM’e davet ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Cenk numan 7 gün önce

Selam ben 42 yaşïndayim temizlik įşį broşūr dağıtım įşį bekçilik įşį arıyorum esenyurtta ikamet ediyorum vale įşí olabilir vardiyali fabrika įşį olabilir yedi aydır işsizim 05380680495 eleman arayanlar varsa ben burdayım bekliyorum.

Misafir Avatar
irfan işik 2 hafta önce

tek gündüz vardiyesi olsun akşamlari ful mesai olsa sknti yok cumartesi pazar gunleri tatil olsun

Misafir Avatar
melek 2 hafta önce

3 yaşında cocugum var haftasonu olmayan iş arıyorum çaycılık yaptım bankalarda

Misafir Avatar
Nermin çelen 3 hafta önce

Selam ben fitik ameliyati oldum bir bucuk yildir. Calisamadim alti aydirda iş. Ariyorum ben buyuzden ayakta calisamiyorum agir islerdede calisamiyorum bana oturduğum. Yerden calisabilecegim bir iş. Istiyorum ne olur yardimci olurmusunuz ben beylikdüzü. Yakupluda oturuyorum acil çalışmam. Gerekiyor zor durumdayim Allah rizasi icin bana yardim edin

Misafir Avatar
Nermin çelen 3 hafta önce

Selamlar ben alti aydir is bulamiyorum rahatsizliklarmdan dolayi girdiysemde işe. Calisamiyorum belimden ameliyatliyim. Oturduğum. Yerden çalışabileceğim bir iş. Ariyorum Allah rizasi için. Bana yardim edin. Ayakta calisamiyorum ne olur yardimci olurmusunuz

Misafir Avatar
Yavuz demir 3 hafta önce

Çok aclL iş Arıyorum

Misafir Avatar
Yavuz demir 3 hafta önce

Çok aclL iş Arıyorum

Misafir Avatar
Hasan çalkan 1 ay önce

Ön lisans muhasebe mezunuyum. Açık öğretim İşletme son sınıf öğrencisim.

Temmuz'da SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine 325...
Beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı yüzde 7,27 olacak....

Haberi Oku