Ekonomi:
İstanbul'da bu tarihte toplu taşıma ücretsiz olacak!
2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlayacağı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü toplu taşımaların ücretsiz olacağı açıklaması İETT’den geldi. İETT’nin açıklamasında, "Okulların açılmasıyla birlikte trafiğe katılacak çok sayıda öğrenciyi göz önüne alan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin aldığı karar uyarınca okulların açılacağı ilk gün toplu taşıma araçları 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.


Alınan karar doğrultusunda İstanbul'da okulların açılacağı 18 Eylül Pazartesi günü, İETT, İstanbul Otobüs AŞ, özel halk otobüsleri, metrobüs, tünel, Şehir Hatları vapurları ile Metro İstanbul'a ait metro, hafif metro, tramvay ve füniküler araçları, 06.00-13.00 saatlerinde İstanbullulara ücretsiz hizmet verecek." ifadelerine yer verildi.


KIŞ TARİFESİNE NE ZAMAN GEÇİLECEK?İETT’nin yaptığı açıklamada 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı sebebiyle İstanbul’da toplu taşımanın ücretsiz olacağı belirtilirken kış tarifesine geçilecek tarih hakkında da bilgi verildi.


"Yaz döneminde periyodik bakımları yapılan otobüsler seferlerine kış tarifesine göre devam edecek. İETT yeni eğitim-öğretim yılı başında kış tarifesine bağlı olarak otobüs ve sefer sayılarını arttırıyor. 2017 kış sezonuna göre yeniden düzenlenen sefer saatlerini yolcularımız, 16 Eylül Cumartesi gününden itibaren 'www.iett.istanbul' ve Mob İETT uygulamasından öğrenebilirler.” dendi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Temmuz'da SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine 325...
Beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı yüzde 7,27 olacak....

Haberi Oku