Ekonomi:
Putin: Doğalgazda indirim yapılacak
Putin'in açıklamalarından satır başları: 

"Bugün Rusya hükümeti bir karar aldı. Türkiye'den ihraç edilen ve kısıtlama olan bazı kalemlerin Rusya'ya tekrar ithalatını açıyoruz. Özellikle narenciye ve diğer yaş meyve sebze ve tarım ürünlerini Rus piyasasına açmış olduk. Bu, karşılıklı yarara dayalı bir karar sonuçta. Çünkü Rusya'daki tarım sektörü bu tür tarım ürünlerini üretmiyor. Türkiye'den bu kalemler Rusya'ya ithal edilince bizdeki fiyatlar düşecektir. Türkiye'ye verilen doğalgazın fiyatında indirim konusunda mutabık kaldık.

Halep'e insani yardım ulaştırılması konusunda Türkiye ile aynı görüşteyiz. Halep'e insani yardım ulaştırılmasını biz de istiyoruz ama önerimizi ABD kabul etmiyor. Hem Türkiye hem de Rusya olarak Suriye'de akan kanın durdurulması, bunun en hızlı şekilde gerçekleştirilmesinden yanayız. Biz de Suriye'de siyasi çözüme en hızlı şekilde geçilmesini istiyoruz.

Savunma sanayiindeki işbirliğinden bahsetmek gerekirse... Biz bu alandaki işbirliğinin sürdürülmesine hazırız. Her iki taraftan öneriler araştırılmaktadır. Bunları gerçekleştirmek için tüm imkanlarımız var. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı'nın Rus-Türk ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik sözlerine şükranlarımı sunuyorum."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Motorine 8 Kuruş Zam Yapılacak
PÜİS tarafından yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 8...

Haberi Oku