Ekonomi:
Ziraat Bankası Adını Değiştiriyor
Ziraat Bankası, Tiflis,  Batum ve Marneuli şubeleriyle  Gürcistan'daki faaliyetlerine farklı bir isimle devam etme kararı aldı. Banka tarafından yapılan açıklamada yüzde 100  Ziraat Bankası sahipliğinde kurulan JSC Ziraat Bank Georgia ile  Gürcistan'daki şube ağının genişletilmesi, başta kurumsal bankacılık olmak üzere  Türkiye kurum ve firmalarına,  Gürcistan firmaları ve  Gürcistan'daki yabancı ticari şirketlere sunulan hizmetlerle  Türkiye'nin  Gürcistan'daki yerel bankası olunmasının amaçlandığı belirtildi.

GÜRCİSTAN'DA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILIYOR

Açıklamada, internet bankacılığı, bireysel krediler, kart ürünleri gibi ürünler ile bireysel bankacılık alanındaki pazar payının daha da artırılmasının JSC Ziraat Bank Georgia'nın stratejik hedefleri arasında yer aldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca  Ziraat Bankası'nın  Gürcistan'daki varlığının şube statüsünden yeni bir bankaya dönüşümü ile Türkiye-Gürcistan arasındaki dış ticaretin geliştirilmesi,  Türkiye'deki bankacılık tecrübesinin  Gürcistan'da da uygulanması ve nihai olarak sektörde ilk sıralarda yer alınmasının amaçlandığı belirtildi.

 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Konut kredilerine müdahale sinyali
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, konut kredilerinde adım atılacağını söyledi.

Haberi Oku