Şampiyonları tebrik etti

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren güreşçileri başarılarından dolayı kutladı. Bozkurt, "Amacımız, vatandaşların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır" dedi

Şampiyonları tebrik etti

Esenyurt Belediye’sinin desteklediği güreşçilerden Tuba Demir, geçene hafta Polonya’da yapılan U15 Bayanlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 50 kilo kategorisinde Türkiye’nin ilk altın madalyasını aldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt şampiyonada altın madalya alan Tuba Demir ve İtalya’daki şampiyonada 40 kiloda ikinci olarak gümüş madalya alan Zozan Akar ile bir araya gelerek başarılarından dolayı tebrik etti.


Çalışmalarımızı sürdüreceğiz


Başarılardaki önemli payın sporcular ile ailelerinin olduğunu belirten Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Onlar içlerine öyle bir başarma duygusu koymuşlar ki genetik özellik olarak, bu işin asıl kahramanı onlar. Sonrasında onlara emek veren onların içindeki bu başarma duygusunu düzenleyip hamur gibi yoğuran ustalarına onların hocalarına ait. Daha sonrasında da belediyenin olanakları onların bu başarıyı elde etmesinde önemli bir rol oynadı. Bizim asıl işimiz vatandaşların içindeki o başarma duygusunu ve hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak tesisler kurmak. Bundan sonra biraz daha bu işi sistematik olarak yürütmek için hep beraber çalışacağız” dedi.


Zoru başardılar


Avrupa Güreş Şampiyonası'nda birinci ve ikincilik elde eden milli güreşçilerin hayat hikayeleri dikkat çekti. Şampiyonada mücadele eden Esenyurt Belediyesi İbrahim Özaydın Spor Kulübü bünyesindeki milli güreşçi Tuba Demir 50 kilogram kategorisinde birinci olurken, Zozan Akar 40 kiloda gümüş madalya alarak Avrupa ikincisi oldu. Zozan Akar, ailesinin terörden kaçtığını ve burada sporla tanıştığını belirterek, "Hocalarımın sayesinde ve belediyenin katkısıyla başarıyı elde ettim. Terör mağduruyduk. Köyden geldiğimizde daha küçüktük. İstanbul'da evimizi ve yaşamımızı kurduk. Okulumuza gittik okuduk. Hocamız bizi seçtikten sonra Türkiye maçına az kalmıştı. Ona da hazırlandık. Türkiye maçına gidip şampiyon olduk. Kampa gittikten sonra Avrupa şampiyonluğu için çok çalıştık. Ben ikinci oldum. Önümüzde dünya maçımız var. Onu da alacağız ve bayrağımızı temsil edeceğiz. Hedefimde gençlerde Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak. 2024'te ise olimpiyat şampiyonu olmak var" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 09:05

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER