İSTANBUL:
ADALET KURULTAYI'NDA YEREL MEDYA'YI ANLATACAK

İYGAD BAŞKANI MEHMET MERT ADALET KURULTAYI'NDA KONUŞMA YAPACAK

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert, Cumhuriyet Halk Partisi'nin düzenlediği 'Adalet Kurultayı'nda konuşma yapacak... 29 Ağustos 2017 Salı günü saat 10.30-12.30 arası gerçekleşecek panel Halk TV'den de canlı yayınlanacak...

Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde 26-29 Ağustos’ta Çanakkale’de yapılacak Adalet Kurultayı, 8 ana başlıkta düzenlenek panellerde siyaset ve medya yelpazesindeki farklı birçok ismi bir araya getirecek.

Mahkemede, devlette, seçimde, geçimde, inançta, eğitimde, yaşamda ve medyada adalet’ ana başlıklarında oturumların düzenleneceği Adalet Kurultayı’nda bu 8 başlığın altında yaklaşık 60 ayrı alt başlıkta toplantılar yapılacak. Ana panel ve çalıştaylarda yaklaşık 700 kişi konuşacak.


PARTİLERE DAVET YOK

Adalet Kurultayı için siyasi partilere davet gitmedi. Ancak Kurultay kapsamında ele alınacak tüm konularda farklı siyasi parti, oluşum ve derneklerden isimlere çağrılar yapıldı. Hazırlanan konuk listesinde sol-sosyalistlerden muhafazakarlara, ülkücülerden liberallere dikkat çeken isimler yer aldı.

DEVLETTE ADALET KOALİSYONU

Bu davetli çeşitliliğinin dikkat çektiği konulardan biri “Devlette Adalet” oldu. CHP Milletvekili İlhan Kesici’nin yöneteceği bu panelde, kurucusu olduğu AK Parti ile yolları ayrılan eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Refahyol döneminin Devlet Bakanı ve 2005 -2014 arasında MHP MYK üyesi Gürcan Dağdaş, eski müftü ve ANAP Milletvekili Abdulbaki Erdoğmuş ve eski HDP Milletvekili EMEP Genel Başkanı Levent Tüzel ve TBMM Başkanvekili, CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi konuşmacı olarak yer alacak.

HOCALARIN HOCASI KURULTAY’DA

Kurultay’ın en ayrıntılı ele alınacak konularından biri ekonomi başlığı olacak. “Geçimde Adalet” başlığıyla yapılacak paneli CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel yönetecek. Bu başlıkta “hocaların hocası” olarak nitelendirilen Prof. Dr. Korkut Boratav, AK Parti ile yolları ayrılan eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, eski ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas, bir dönem Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erdoğan’ın danışmanlığını yapmış Prof. Dr. Mete Gündoğan, yine Saadet Partisi’de bir dönem 

EKONOMİDE 6 AYRI ÇALIŞTAY“

Geçimde adalet” ana başlığının altında “vergide, bütçede, ihale, teşvik ve izinlerde, bilgi ve iletişimde, sanayi ve ticarette, imar ve kentsel dönüşümde adalet” başlıklı alt oturumlar yapılacak. Bu toplantılara da TMMOB’a bağlı oda başkanları, Prof. Dr. Aykut Namık Çoban, Prof. Dr. Halim Perçin, Doç. Dr. Ulaş Bayraktar, iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, sur Platformu’ndan Nuri Özdemir, Prof. Dr. Osman Ulagay, Prof. Dr. İzettin Önder, Prof. Dr. Aziz Konukman, Prof. Dr. Sinan Sönmez, Prof. Dr. Halil Sarıarslan, Devlet eski Bakanı Ufuk Söylemez, Başbakanlık eski Müsteşarı Özgün Ökmen, Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, Doç. Dr. Mustafa Kemal Çoşkun’un aralarında bulunduğu alanında uzman kişiler katılacak.

MUSA KART DA KURULTAY’DA OLACAK

Medyada adalet” başlıklı oturumun katılımcıları ise gazeteciler Oktay Ekşi, Doğan Tılıç, Ahmet Takan, Gazetemiz Ortaklarından Mehmet mert, Milli Gazete’den Mustafa Kurdaş ve kısa süre önce cezaevinde çıkan Cumhuriyet gazetesi çizeri Musa Kart olacak.

HUKUK VE SEÇİMDE ADALET“

Hukukta adalet” başlığında avukatlar Turgut Kazan, Celal Ülgen, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ ile MAK Danışmanlık’tan Mehmet Ali Kulat konuşacak. “Seçimde adalet” başlıklı oturumda Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, eski Bakan Erol Tuncer, Prof. Dr. Fethi Açıkel ile Oy ve Ötesi’nden katılımcılar konuşacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İmamoğlu canlı yayında açıkladı: İşte...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 17 gün sonra mazbatasını aldı. İmamoğlu, Fox...

Haberi Oku