Flaş Haber:
CHP İstanbul yeni il başkanı kim olacak?
15:30’da başlaması gereken toplantı saat 16:00 civarı başladı. PM salonunda yapılan ve İlçe Başkanlarının katılım gösterdiği toplantıda önce ilçe başkanları söz alıp İl Kongresi üzerine konuşma yaptı.
Kılıçdaroğlu’ndan İlçe Başkanına Tepki
Toplantı sırasında söz alan ilçe başkanları İl Kongresi üzerine konuşma yaptı. Parti kulislerinde konuşulan bilgiye göre; ilçe başkanlarından birinin mevcut il başkanı Cemal Canpolat lehine yaptığı konuşma CHP lideri tarafından sert tepki ile kesildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmaları duymak istemediğini belirtti.
Konuşmalar Sonrası Oylamaya Geçildi
İlçe başkanlarının süreç üzerine yaptığı konuşmaların ardından CHP lideri ilçe başkanlarından önlerine konulan kağıtlara il başkanı olarak görmek istedikleri isimleri yazmalarını istedi.
Oylamada Kaftancıoğlu Öne Çıktı
İlçe başkanlarının yazdığı isimler üzerine yapılan oylama Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine açık bir şekilde sayıldı. Oylama sonucu üzerine sayılar açıklanmasa da sıralamanın Canan Kaftancıoğlu, Cemal Canpolat ve Gökhan Zeybek olduğu öğrenildi.
Kılıçdaroğlu: Demokratik Bir Yarış Olsun
İlçe başkanlarının anketinden üç isim çıkınca CHP Lideri, “Madem tek aday üzerinden anlaşamıyorsunuz, o zaman demokratik şekilde yarışın. Ancak kongrede, kavga istemiyorum. Kavga edeni kapının önüne koyarım. Herkese örnek olacak bir demokratik kongre yapın” öğüdünde bulunarak, günlerdir süren İstanbul İl Başkanlığı krizine son noktayı koydu.

KAYNAK:
kozmopolitik.com.tr
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

İstanbul'da askeri helikopter düştü!...
İstanbul Sancaktepe'de askeri bir helikopter düştü, 4 asker şehit oldu bir asker ise yaralandı.

Haberi Oku