Güncel:
Bakan açıkladı: TEOG sonuçları bugün açıklanıyor
Bakan Yılmaz, ayrıca 15 bin sözleşmeli öğretmen alacaklarını ve bunun için ön başvuruların başladığını hatırlatarak, kadrolu öğretmenle sözleşmeli öğretmen arasında ücret farkı olmayacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, FETÖ ile ilişkiliokul ve kurumlarda çalışan 27 bin 424 personelin çalışma izinlerinin iptal edildiğini açıkladı.
20 BİNİ ÖZEL OKULA KAYIT OLDU

Kapanan özel okulların öğrencilerinin mağdur edilmeyeceğini söyleyen Bakan Yılmaz, “Paralel devlet yapılanmasına ait okullarda 138 bin öğrenci bulunuyor. Bu öğrenciler içinde bakanlığımız çalışmaları başlattı. Puan ya da nakil sistemi ile bu öğrencilerin nakillerini gerçekleştireceğiz. Çocukları mağdur etmemek ana ilkemizdir. Bu anlamda tüm tedbirleri aldık. Hiçbir çocuğumuz paralel yapının okullarından ayrılması nedeniyle bir mağduriyet uğramayacak” diye konuştu. Yılmaz, “Bu öğrencilerin 20 bine yakını özel okula kayıt olmuştur” açıklamasını yaptı.


514 SURİYELİ ÖĞRETMEN EĞİTİCİ OLARAK YETİŞTİRİLECEK

Konuşmasında Suriyeli öğretmenlere verilecek pedagojik eğitime de değinen Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, “514 Suriyeli öğretmen eğitici olarak yetiştirilecek” dedi. Suriyeli öğretmenlerin verdiği eğitimin niteliğini artırmak için yapılan çalışmada, öğretmenlere öğretmenlik mesleğine giriş, öğretim yöntem ve teknikleri, ölçme değerlendirme, sınıf yönetimi ile eğitim psikolojisi ve rehberlik başlıklarında eğitimler verilecek. Eğitimlerin bütçesi UNICEF tarafından karşılanacak. Toplam 514 öğretmen kurs görecek.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Uçaklar piste iniş yapamıyor! Havada tur atıyorlar
İstanbul'da yağışlı havanın yer yer etkili olduğu şu saatlerde gelen son dakika haberine göre Atatürk...

Haberi Oku