BDP Heyeti Öcalan'dan İlk Mesajla Döndü

Pervin Buldan, Altan Tan ve Sırrı Süreyya Önder, İmralı'dan Abdullah Öcalan'ın ilk mesajıyla döndü.

BDP Heyeti Öcalan'dan İlk Mesajla Döndü

İkinci İmralı ziyareti gerçekleştirildi. Pervin Buldan, Altan Tan ve Sırrı Süreyya Önder tarafından gerçekleştirilen İmralı  ziyareti sonrası kısa bir açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre Öcalan ziyaret sırasında şunları söyledi:

"Önce basına, emeklerime duyduğu saygıdan dolayı saygılarımı iletiyorum. Bu görüşme tarihi bir adımdır, tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bütün taraflar bu süreçte çok dikkatli ve duyarlı olmalıdır. Devletin ve PKK'nın elinde tutsaklar var. PKK elindeki tutsaklara iyi davranmalı. Umarım en kısa zamanda ailelerine kavuşurlar."

TERÖR ÖRGÜTÜ KİMLERİ KAÇIRMIŞTI

PKK, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yaşar Gökçe, Engin Ekşi, Astsubay Abdullah Söpçeler, Uzman Çavuş Zihni Koç, Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu,Uzman Çavuş Kemal Ekinci, polis memuru Nadir Özgen ve çok sayıda vatandaşı kaçırmıştı.

 Pervin Buldan, ziyaretle ilgili detaylı açıklamanın eşbaşkanlar tarafından yapılacağını söyleyerek basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan toplantıyı sonlandırdı.

MECLİS ARACIYLA GELDİLER

Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti, İmralı Adası'na hareket edecekleri Ataköy'e, Buldan'a tahsis edilen TBMM'ye ait kırmızı ''030'' plakalı araçla geldi.

Heyet, daha sonra Abdullah Öcalan ile görüşmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait ''Emniyet-4'' isimli tekneyle İmralı Adası'na hareket etti.

İLK ZİYARET OCAK'TAYDI

3 Ocak 2013'te İmralı görüşmelerinde yeni bir sayfa açılmış, MİT ve avukatların yanı sıra Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile görüşmüştü.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2013, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER