E-okul kayıtları tamamlandı

İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-okul üzerinden kayıt yapma süresi doldu.

E-okul kayıtları tamamlandı
2015-2016 eğitim öğretim yılı için resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve bütün ortaokulların beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları, e-okul üzerinden tamamlandı. Öğrencilerin herhangi bir başvurusu olmadan MERNİS adres bilgileri esas alınarak, ikametgâhlara en uygun okula e-kayıt yapıldı. Yapılan e-kayıt bilgilerine, "//www.meb.gov.tr" internet adresindeki e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden ulaşılabilecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış öğrencilerin velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe millî eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okulda 2015-2016 dönemi açıldığında, çocuklarını bu okullara kaydettirmek isteyen velilerin doğrudan başvurmaları yeterli olacak.

-OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMUNA KAYITLAR-

Okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtlarda ise e-okul sisteminde kayıt bölgesi belirleme zorunluluğu bulunmuyor. e-okul sistemi üzerinde kayıt bölgesi belirleyen il veya ilçelerde 30 Eylül 2015 itibarıyla 54-65 aylık çocukların kayıtları sistem üzerinden ilgili okulun kaydına aktarılıyor. Kayıt bölgesi belirlememiş il ve ilçelerde okul öncesi eğitime kayıtlar ise velilerin okul müdürlüğüne müracaatı ile yapılıyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 16:16

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER