Güncel:
HAVALİMANI GÜMRÜKLERİNE GAZETECİ ELİ DEĞECEK!


1 Kasım 2015 milletvekili seçimlerinden sonra, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 64. Ak Parti hükümetinde Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Malatya Milletvekili Avukat Bülnet Tüfekci’nin Bakan Yardımcılığı için en güçlü aday gazeteci Dursun Boran.

2002’en beri 6 defa Ak Parti’den Malatya ve İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili adayı olan Dursun Boran, 64. hükümette Tüfekci’nin bakan yardımcılığı için kulis çalışmalarına başladı. Boran Parti teşkilatlarına ve Ankara’ya da bu talebini iletti.

GÜMRÜKLERDE MALATYALI DÖNEMİ

Gümrük teşkilatını, iş dünyasının beklentilerini, yurt dışında yaşayan vatandaşların taleplerini senelerdir çok iyi bilen, bunları yaptığı haberlerle TBMM gündemine getiren Dursun Boran, 30 senelik gazetecilik yapıyor ve sürekli sarı basın kartı sahibi.

TRİPTİKLİ OTO KANUNUNUN ÇIKMASINI SAĞLADI

Seçilmediği halde milletvekili gibi çalışan Boran,  yurt dışında yaşayan milyonlarca Türkün triptikli oto probleminin çözülmesi için TBMM’ye yazılı teklifte bulundu.

Boran, yeni kanun çıkarılarak, yurt dışındaki Türklerin yabancı plakalı ( triptikli ) arabalarını Türkiye de 6 ay değil, önce 2 sene sonra mümkünse sınırsız binmelerini sağlamak içim çalışmalar yaptı. Boran’ın bu girişimleri sonuç verdi ve gurbetçiler rahat bir nefes aldı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Aydın ışıksalan istanbul 3 yıl önce

gümrükler hizaya girer bugün git yarın gel kalkar
i̇ş dünyası , ihracatçı rahat eder

E-5'te Trafik Var Diye Geri Geri Gittiler
E-5'te trafik var diye geri geri gittiler Beklemek istemeyen sürücüler trafiği tehlikeye attı.

Haberi Oku