Güncel:
OHAL boyunca taşınması ve nakli yasaklandı
Diyarbakır genelinde devam eden terör operasyonları nedeniyle, harp silahlarına benzeyen yivsiz av tüfeklerinin taşınması ve nakli Olağanüstü Hal süresince yasaklandı.

Diyarbakır Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, özellikle terör olaylarının yaşandığı bölgelerde bu silahları taşıyanlarla ilgili olarak avcı- terör örgütü mensubu ayrımı konusunda tereddütler yaşanabileceği belirtildi. İHA ve benzeri araçlarla yapılan gözetlemelerde, bu silahların uzun namlulu ve tam otomatik harp silahlarına benzerliğinin yanlış anlamlara ve müessif olaylara sebebiyet verilebileceği kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

"2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu gereğince, terör olaylarının yaşandığı bölgelerde ruhsatlı olsa dahi güvenlik kuvvetlerince kullanılan uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğine haiz harp silahları görümünde olan yivsiz tüfeklerin taşınması ve kullanılmasının kısıtlanması istenilmektedir. Bu çerçevede; güvenlik kuvvetlerimizce ve dünya ordularında kullanılan M-16, AK-47 ve G3 gibi uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğine haiz silahlara benzer yivsiz av tüfeklerinin OHAL süresince ilimiz genelinde taşınması ve nakli yasaklanmıştır."
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Meteoroloji uyardı... Yağış geliyor
Edirne ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak...

Haberi Oku